„Estetyzacja wiejskiej zagrody” w Niewinie Borowym

lip 13, 2018

Pokazy w zakresie „Estetyzacji wiejskiej zagrody” organizowane są w ramach działalności szkoleniowej PODR w Szepietowie. W powiecie bielskim spotkanie o tej tematyce odbyło się po raz pierwszy w maju bieżącego roku i od razu spotkało się z uznaniem mieszkanek Niewina Borowego w gminie Wyszki. Od kilu lat aktywnie działa tu Stowarzyszenie „Aktywna Wieś”, skupiające okolicznych mieszkańców.

 

Pokaz dotyczył przede wszystkim propagowania estetycznego zagospodarowania terenów wiejskich i poprawy wizerunku wsi jako miejsca do życia. Miał na celu upowszechnienie wiedzy na temat doboru odmian i gatunków roślin wieloletnich do określonego stanowiska, sadzenia i pielęgnacji roślin ozdobnych: podlewanie, nawożenie, technika cięcia oraz zabezpieczanie roślin na okres zimowy. Głównym celem spotkania było zaprojektowanie i posadzenie krzewów ozdobnych w miejscu użyteczności publicznej w centrum wsi Niewino Borowe: teren przy kapliczce i pomniku pamięci poległym w II Wojny Światowej.

W pokazie wzięło udział 10 pań należących do Stowarzyszenia. Wraz z prowadzącą spotkanie specjalistką z Ośrodka Doradztwa Rolniczego uczestniczki zagospodarowały rabatę, wykorzystując sadzonki krzewów ozdobnych.

Barbara Porowska

Skip to content