PODR szkoli rolników

kwi 25, 2018

Szkoła podstawowa w miejsowości Żelechy kształci nie tylko dzieci. Dzięki współpracy z Podlaskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, wspiera rolników w zdobywaniu wiedzy.

DSC01Szczepan Rybicki dyrektor szkoły podstawowej w Żelechach chętnie udostępnia lokalnej społeczności pomieszczenia szkolne. Miejscowość nie posiada własnej świetlicy, ani podobnego miejsca spotkań, więc szkoła otwiera swoje podwoje mieszkańcom wsi na organizację spotkań. Tutaj, w czwartek, 16 lutego o godzinie 18.00 odbyło się seminarium pt.: „Zagospodarowanie zagrody wiejskiej zgodnie z Kodeksem Dobrej Praktyki Rolniczej”. Pomimo późnej godziny na seminarium nie zabrakło uczestników. Byli to rolnicy nie tylko z miejscowych Żelech, ale też z sąsiedniej miejscowości Truszki. Temat seminarium spotkał się z dużym zainteresowaniem, o czym świadczyć może ożywiona dyskusja wśród uczestników, która zakończyła szkolenie.

Warto wspomnieć, że takie małe wiejskie szkoły, oprócz funkcji edukacyjnej pełnią również ważną funkcję społeczną. Są miejscem spotkań mieszkańców wsi.

 DSC0

Elżbieta Grunwald
Skip to content