Obchody Dnia Kobiet w Gminie Sokoły

mar 20, 2012

Podlaski Ośrodek Doradztwa informuje, że w dniu 8 marca, w Gminnym Ośrodku Kultury w Sokołach, wzorem poprzednich, lat zorganizowano uroczyste obchody Dnia Kobiet. W jego organizację aktywnie włączyła się Pani Maria Kamińska, specjalistka z Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

1

Zgromadzone panie przywitał dyrektor GOK Lech Mazurek. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Sokoły dr inż. Józef Zajkowski. Panowie złożyli przybyłym serdeczne życzenia.

Pani Marta Chruściel, koordynator projektu „Lepsza przyszłość” przedstawiła propozycje swojej fundacji dla osób chcących odejść z rolnictwa. Wojciech Maleszko z Urzędu Gminy Sokoły wygłosił prelekcję „z Internetem za pan brat”, a także zapoznał panie z nowopowstałą stroną internetową gminy Sokoły: www.sokoly.pl. Następnie pani Małgorzata Grabowska, kierownik Biblioteki Publicznej w Sokołach, zaprosiła wszystkich zgromadzonych na akcję „Tydzień z Internetem”, która zostanie przeprowadzona w dniach 27 – 30 marca 2012 roku.

Kolejnym punktem programu była prezentacja posesji i zagród nagrodzonych w konkursie „Najpiękniejsza posesja/zagroda w gminie Sokoły”, którą poprowadziła pani Maria Kamińska, specjalistka Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Łapach przedstawiła prezentację na temat profilaktyki jelita grubego w ramach ogólnopolskiej akcji „Mam haka na raka”.

Podczas spotkania można było obejrzeć wystawę fotograficzną „Krajobraz obiektywem tkany” autorstwa Piotra Juchy z Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. Na wszystkich czekał również słodki poczęstunek.

Część artystyczną zapewniła „Biesiada Sokolska” z Gminnego Ośrodka Kultury w Sokołach pod kierunkiem Lecha Mazurka. Zespół zaprezentował program „Powróćmy jak za dawnych lat” z przebojami z lat 20. i 30. ubiegłego stulecia. Scenografia i stroje występujących oddawały wiernie charakter epoki. Na życzenie publiczności wspólnie zaśpiewano „Hej sokoły”.

 

6

3

Monika Żukowicz

Gminny Ośrodek Kultury w Sokołach

Skip to content