Ozdoby bożonarodzeniowe

gru 21, 2015

Czas przedświąteczny jest wyjątkowy, pełen radości, oczekiwania i nadziei. moment ten można wykorzystać na przygotowanie własnoręcznych ozdób.

            W ostatnim czasie zainteresowaniem cieszą się własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, gdyż są wyjątkowe, oryginalne i inne niż kupowane w sklepach. Wykonywania ciekawych ozdób można było nauczyć się 14 grudnia podczas pokazu ”Sezonowe dekoracje domu i zagrody” w Gminnym Ośrodku Kultury w Krypnie, który zorganizowała specjalistka Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Udział wzięło 10 rolniczek z gminy Krypno i  wykonywały choinki z makaronu zdobione złotym sprayem oraz drobnymi elementami (koraliki, cekiny, wstążki), oraz ażurowe bombki z nici.

              Spotkanie to pokazało, że można w sposób praktyczny wykorzystać wolny czas i rozwinąc swoje zainteresowania. Dla niektórych wytwarzanie drobnego rękodzieła może w przyszłości stać się dodatkowym źródłem dochodu. Dla uczestniczek pokazu ogromną satysfakcją była możliwość wykonania efektownych dekoracji bez niewielkiego wkładu finansowego. Wykonane choinki i bombki uczestniczki zabrały do swoich domów. Własnoręcznie wykonana bombka może służyć jako prezent na święta, miło jest wręczać takie prezenty jak również je dostawać.

                                                                       Małgorzata Czarkowska

sp.ds Ekologii i Ochrony Środowiska

Skip to content