Otwarcie „Spiżarni Biebrzańskiej”

lip 13, 2018

Dolistowo to piękna, malownicza miejscowość znajdująca się w województwie podlaskim, powiecie monieckim oraz gminie Jaświły. W bezpośrednim sąsiedztwie Biebrzańskiego  Parku Narodowego nad rzeką Biebrzą.    

Właśnie tam, 30 czerwca 2018 r., na łonie podlaskiej natury, gdzie kultywowane są tradycje, gdzie ludzie są bardzo gościnni, miało miejsce otwarcie Spiżarni Biebrzańskiej, która wchodzi w skład Podlaskiego Szlaku Kulinarnego.

Promocja produktów regionalnych, tradycyjnych i lokalnych zgromadziła wielu znamienitych gości. Można było skosztować produktów przygotowanych przez p. Małgorzatę Wojtach ze swojej masarni, także p. Marianny Rogało z miejscowego Dolistowa i p. Małgorzaty Ostapowicz z augustowszczyzny. Każdą z tych pań wyróżnia wyjątkowy talent kucharski wielokrotnie nagrodzony w różnych konkursach. W międzyczasie można było podziwiać przyrodę z tratwy i spróbować swoich umiejętności w lepieniu pierogów. Warsztaty kulinarne znalazły wielu zwolenników. Gratką dla miłośników muzyki był występ gitarzysty basowego i lokalnego zespołu.

Wydarzenie to zostało uwieńczone wspólną zabawą do białego rana.

 

Elżbieta Grunwald

Skip to content