O produktach – na poważnie

lut 21, 2020

Wicemarszałek Województwa Podlaskiego we współpracy z Podlaskim Centrum Produktu Lokalnego zapraszają na cykl spotkań dotyczących produktu lokalnego „O produktach – na poważnie”

Mamy przyjemność zaprosić do udziału w spotkaniach terenowych z Podlaskim Centrum Produktu Lokalnego, które organizujemy pod hasłem „O produktach – na poważnie”. Mile widzianymi gośćmi, oprócz producentów, będą wszyscy, którym bliskie są prezentowane zagadnienia. Przewidujemy również degustację produktów lokalnych. Do wyboru dajemy Państwu następujące lokalizacje i terminy, które wybraliśmy z myślą o możliwie szerokiej dostępności w różnych częściach województwa. Każde ze spotkań zaczyna się o godzinie 15:00 i potrwa do ok. 18:00:

  • Augustów – 25 lutego 2020 r. Urząd Miejski w Augustowie, ul. 3 Maja 60 (sala konferencyjna, I piętro),
  • Łomża – 27 lutego 2020 r. Starostwo Powiatowe w Łomży, ul. Szosa Zambrowska 1/27 (sala konferencyjna, nr 104 parter),
  • Sokółka – 4 marca2020 r., Sokólski Ośrodek Kultury, ul. Grodzieńska 1 (kawiarnia „Lira”),
  • Hajnówka – 5 marca 2020 r., Hajnowski Dom Kultury, ul. Tamary Sołoniewicz 4 (sala kolumnowa)

Naszą ofertę szkoleniowo-edukacyjną kierujemy do zainteresowanych współpracą z samorządem terytorialnym koordynowaną w ramach inicjatywy Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnych. Podczas spotkań będziemy poruszać tematy związane z:

  • formalnościami podatkowymi i sanitarno-weterynaryjnymi związanymi z wprowadzaniem żywności do obrotu,
  • wspólnymi formami promocji, w tym zwłaszcza z wykorzystaniem wojewódzkiej bazy produktów lokalnych na produkty.podlaskie.eu,
  • rejestracją produktów tradycyjnych oraz certyfikacją żywności wysokiej jakości,
  • produktem lokalnym w szkolnej stołówce, restauracji i agroturystyce,
  • zacieśniania współpracy pomiędzy producentami i samorządem terytorialnym.

Na miejscu producenci będą mogli też wypełnić ankietę celem zaistnienia w wojewódzkiej bazie producentów, prowadzonej przez Samorząd Województwa Podlaskiego z myślą o nieodpłatnych działaniach informacyjnych, promocyjnych oraz wystawienniczych (targi, targowiska samorządowe etc.). Przewidujemy, że spotkania będą utrzymane w interesującej formule dyskusyjnej. Jeśli więc macie Państwo pytania, wątpliwości lub sugestie, będziemy się do nich na bieżąco odnosić. Zachęcamy też do zgłaszania propozycji tematycznych jeszcze przed spotkaniem (mailowo lub telefonicznie–kontakt w stopce). Uprzejmie prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w wybranym dniu. Rejestrację prowadzimy online za pośrednictwem strony:evenea.pl/event/PCPLUwaga: ze względu na RODO prosimy o nie podawanie danych osobowych w formularzu zgłoszeniowym (zamiast imienia prosimy podać miejscowość, zamiast nazwiska wskazać powiat, ponadto jeśli Twój mail zawiera dane osobowe, w odpowiednim polu można też wpisać ogólny adres na biuro – np. „produkty@podlaskie.eu”.)

W przypadku problemów technicznych, zgłoszeń można dokonywać również mailem lub telefonicznie – 85/665-48-26, e-mail: produkty@podlaskie.eu

Jeżeli obowiązki lub inne sprawy prywatne nie pozwalają Państwu dotrzeć na spotkanie w proponowanych terminach nic straconego. Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego jest do dyspozycji w godzinach pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku. Więcej informacji na stronie PCPL.wrotapodlasia.pl.

Zapraszamy serdecznie

Źródło: http://www.pcpl.wrotapodlasia.pl/pl/porozmawiajmy.html

Skip to content