Szlachetna paczka

gru 1, 2015

Panie ze StowarzyszeniaRozwoju Wsi Białogrądy należą do „drużyny szlachetnej paczki” od 5 lat. Pierwsze przygotowywały paczkę dla rodzin z Moniek i z Grajewa. Rodziny są anonimowe. W tym roku paczki są już w trakcie przygotowań. Trafia do najbardziej potrzebyujących.

– Najczęściej są to matki samotnie wychowujące dwójkę, trójkę lub czwórkę dzieci, czasami mąż zostawia rodzinę i wyjeżdża lub matka z dziećmi ucieka od awanturującego się i pijącego męża. Zostają bez środków do życia. Każda paczka przygotowywana na potrzeby danej rodziny. Dobieramy rozmiary ubrań, butów, kurtek, dokładamy upragnione zabawki, na które mamy nie stać. Kupujemy lodówki, odkurzacze czy dywany i żywność oczywiście – opowiada Joanna Prezes Stowarzyszenia.

Zakup łóżeczka, wózka i całej wyprawki dla dziecka to duże wsparcie dla samotnej matki w ciąży. Pani Joanna wspomina jakie emocje i wzruszenia towarzyszą darczyńcom i obdarowanym jeśli rodzina pozwala na ujawnienie się i wówczas zawożą „paczkę” osobiście. Aż dziwne, że wszystko to dzieje się obok nas, a na co dzień i nawet nie zdajemy sobie sprawy ile ludzi, często sąsiadów potrzebuje naszej pomocy.

                           Jadwiga Mielczarek

paczka 1

paczka 2

paczka 3

 

 

Skip to content