Stowarzyszenie Pomocy i Wspierania Rozwoju na rzecz Ludności i Obszaru Powiatu Monieckiego „Nasza Okolica”

kwi 25, 2018

 

Z Prezesem Stowarzyszenia Pomocy i Wspierania Rozwoju na rzecz Ludności i Obszaru Powiatu Monieckiego „Nasza Okolica” – Przemysławem Sojko, rozmawiają specjaliści PODR w Szepietowie.

Tomasz Śnieciński: Panie Prezesie, jak doszło do zawiązania się Stowarzyszenia Pomocy i Wspierania Rozwoju na rzecz Ludności i Obszaru Powiatu Monieckiego „Nasza Okolica”…

Przemysław Sojko: Spotkała się grupa ludzi, która postanowiła coś zrobić, aby zmienić chociaż troszkę otaczającą nas rzeczywistość, może nie w sposób rewolucyjny, nie gwałtownie i ekspansywnie, a ewolucyjny, małymi kroczkami do celu.

Marzena Kozłowska: Kim są członkowie stowarzyszenia?

P.S.: Są to osoby w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach, mieszkające w powiecie monieckim.

M.K.: Dla kogo działa organizacja?

P.S.: Stowarzyszenie „Nasza Okolica” jest stosunkowo młodą organizacją, która między innymi promuje szeroko pojętą kulturę, jak również wspiera rozwój, aktywizację różnych grup społecznych powiatu monieckiego.

T.Ś.: Czy może Pan krótko powiedzieć o projektach, które realizuje albo zrealizowała Wasza organizacja?

P.S.: W ubiegłym roku zrealizowaliśmy 4 projekty: „Teatr jako wspólna zabawa” i „Poznaję odległe zakątki mojej okolicy” – oba współfinansowane przez Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Białymstoku, a także „Piknik rodzinny – czyli aktywne spędzanie wolnego czasu z dziećmi” oraz „Modna Mama”, gdzie środki pozyskaliśmy z Urzędu Miejskiego w Mońkach.

T.Ś.: Z jakimi instytucjami współpracujecie?

P.S.: Z Urzędem Miejskim w Mońkach, Regionalnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Białymstoku, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Mońkach, Powiatowym Zespołem Doradztwa Rolniczego w Mońkach, Przedszkolem w Mońkach oraz KRUS…

M.K.: Jakie są plany na ten rok?

P.S.: W ramach naszej działalności złożyliśmy dwie oferty do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej; jedną wspierającą inicjatywy i działania na rzecz pomocy rodzinie w trudnej sytuacji życiowej pt. „Andrzejki – jesteśmy razem”, a drugą wyrównującą szanse osób starszych w dostępie do kultury, edukacji, sportu i wypoczynku nazwaliśmy „Seniorzy na start”.
Ponadto, do Urzędu Miejskiego w Mońkach złożyliśmy projekty: „Warsztaty DJ-skie” oraz „Ekogotowanie – ekologicznie, zdrowo i pożytecznie”, zaś do Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich ofertę pt. „Zwiększenie przygotowania do świadomej interakcji obywatel – instytucja”.

M.K., T.Ś.: Dziękujemy za rozmowę.

 

Z galerii działalności Stowarzyszenia:

828_Obraz-0811

828_Obraz-0841

828_Obraz-110

828_Obraz-118

828_p1

828_p2

 

Odnotowali: Marzena Kozłowska, Tomasz Śnieciński

 

Skip to content