Pierwsza spółdzielnia socjalna w powiecie siemiatyckim

gru 15, 2014

Spółdzielnia socjalna „eSSkapada” jest prekursorem przedsiębiorczości społecznej w powiecie siemiatyckim. Powstała z myślą o przeciwdziałaniu bezrobociu i integracji zawodowej oraz społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Jej celem jest także promocja walorów przyrodniczych, historycznych i kulturalnych Podlasia.
Organizacja rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 2012 roku i wpisana została do rejestru przedsiębiorców. Spółdzielnia Socjalna „eSSkapada” proponuje ciekawą ofertę usług rekreacyjnych oraz mnóstwo atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku w otoczeniu pięknej podlaskiej przyrody. Organizuje m.in. rozgrywki paintballowe (leśne – woodsball i sportowe – speedball) oraz scenariuszowe gry terenowe. Oferuje także atrakcyjne pakiety rekreacyjne dla dzieci i młodzieży m.in. gry terenowe, pobyt w Nibylandii – Krainie Piotrusia Pana. Dodatkową formą działalności spółdzielni jest prowadzenie warsztatów, szkoleń oraz imprez integracyjnych.
Spółdzielnia socjalna „Esskapada” jest przedsiębiorstwem społecznym, w którym cel społeczny stawiany jest ponad celem ekonomicznym. Jest ciekawym przykładem ekonomii społecznej. Więcej informacji o działalności spółdzielni dostępnych jest na stronie http://www.paintballpodlasie.pl.

 

Marta Sofińska

Skip to content