Najpiękniejsze zwierzęta Wystawy

lip 2, 2024 | Aktualności, Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Na  XXX Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie, która odbyła się 29-30 czerwca 2024 r. w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, komisje sędziowskie wybrały najpiękniejsze zwierzęta nadając im tytuły superczempionów, czempionów i wiceczempionów.

Bydło Mięsne

Superczempion wystawy w kategorii bydło ras mięsnych

Paweł Goławski – Zarzecz Łukowski, Łuków, woj. lubelskie, za jałowicę LUKA- 4 rasy limousine  w wieku do 18 m-cy.

Czempiony Wystawy

Patryk Szerfenberg – czempion w kategorii krowy z cielętami rasy charolaise za krowę NEFERTIE PS

Ryszard Dmochowski –  czempion w kategorii jałowice do 18 m-cy  rasy angus czerwony za jałówkę PAWA-3

Bernard Landuyt – czempion w kategorii jałówki w wieku do 18 m-cy rasy belgijska biało-błękitna –za jałówkę B-tina z Kawic

Kacper Napiórkowski – czempion w kategorii jałówki w wieku do 18 m-cy rasy charolaise   za jałówkę KORA

Krzysztof Golmanowski – czempion w kategorii jałówki w wieku do 18 m-cy rasy hereford za jałówkę KLIKA

Paweł Goławski – czempion w kategorii jałówki w wieku do 18 m-cy rasy limousine za jałówkę LUKA-4

Bernard Landuyt – czempion w kategorii jałówki w wieku powyżej 18 m-cy rasy belgijska biało-błękitna za jałówkę KALINA  z Kawic

Przemysław Chiliński – czempion w kategorii jałówki w wieku powyżej 18 m-cy rasy blonde d’aquitaine za jałówkę NUTRA -4

Michał Kaczorek – czempion w kategorii jałówki w wieku powyżej 18 m-cy rasy charolaise za jałówkę FRANCOISE -2

Monika Kopica – czempion w kategorii jałówki w wieku powyżej 18 m-cy rasy galloway za jałówkę ENDYWIA

Barbara Szchlegel – czempion w kategorii jałówki w wieku powyżej  18 m-cy rasy highlander za jałówkę SMILA

Piotr Kraśnicki – czempion w kategorii jałówki w wieku powyżej 18 m-cy rasy limousine za jałówkę LESANKA 1 P

Bernard Landuyt – czempion w kategorii buhaje do 24 m-cy rasy belgijska biało-błękitna za buhaja E-KLEMENS z Kawic

Kacper Napiórkowski – czempion w kategorii buhaje do 24 miesięcy rasy charolaise za buhaja ESET

Zbigniew Kołoszyc – czempion w kategorii buhaje do 24 miesięcy rasy limousine za buhaja EMIGRANT ET

Błażej Bochyński – czempion w kategorii buhaje do 24 miesięcy rasy salers za buhaja FERO

Adam Koloch – czempion w kategorii buhaje powyżej 24 miesięcy rasy charolaise za buhaja DANY

Krzysztof Pulkowski – czempion w kategorii buhaje powyżej 24 miesięcy rasy limousine za buhaja DOG

 Wiceczempiony

Paweł Rydelek – wiceczempion w kategorii krowy z cielętami rasy charolaise za krowę UGANA- 1

Patryk Szerfenberg – wiceczempion w kategorii jałówki w wieku do 18 m-cy rasy charolaise za jałówkę NEFERITE PS

Urszula Koźlakiewicz – wiceczempion w kategorii jałówki w wieku do 18 m-cy rasy limousine za jałówkę BANDA

Kacper Napiórkowski  – wiceczempion w kategorii jałówki w wieku powyżej 18 m-cy rasy charolaise za jałówkę OTRA

Piotr Kraśnicki – wiceczempion w kategorii jałówki w wieku powyżej 18 m-cy rasy limousine za jałówkę UNANA- 1P

Jacek Klimaza – wiceczempion w kategorii buhaje w  wieku do 24 miesięcy rasy limousine  za buhaja FANATYK

Jacek Klimaza – wiceczempion w kategorii buhaje w  wieku powyżej 24 miesięcy rasy limousine  za buhaja EROS

Bydło mleczne

Andrzej Dzięgielewski, Stawiski, gm. Stawiski – superczempion w kategorii jałowice młodsze za jałowicę TUNA 2023

Tomasz Kraszewski, Dąbrowa Łazy gm. Szepietowo – superczempiona w kategorii jałowice starsze – za jałowicę GAWĘDA 6

Adam Pietruszyński,  Gospodarstwo Straduny – superczempiona w kategorii krowy za krowę BOSCAND

Czempiony  – jałowice

  • Andrzej Dzięgielewski, Stawiski, gm. Stawiski za jałowice w wieku 10-11 m-cy w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiana HO, jałowica TUNA 2023,
  • Marek Burzyński, Bronowo, gm. Wizna za jałowice w wieku 12-13 m-cy w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiana HO, jałowica ROGA
  • Wojciech Łuba, Kałęczyn Walochy gm. Rutki Kossaki za jałowicę w wieku 12-13 m-cy w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiana RW, jałowica RACHEL
  • Ireneusz Piłkowski, Gardlin, gm. Zambrów za jałowice w wieku  14-15 m-cy w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiana HO, RW – jałowica DOSIA
  • Tomasz Kraszewski, Dąbrowa Łazy, gm. Szepietowo jałowice w wieku  16-17 m-cy w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiana RW – za jałowicę GAWĘDA 6
  • Andrzej Dzięgielewski, Stawiski, gm. Stawiski za jałowicę w wieku 18-19 m-cy w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiana RW, jałowica LUPA 2022,
  • Zbigniew Skrodzki, Konopki Białystok , gm. Grabowo za jałowicę w wieku  22-24 m-cy w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiana HO, jałowica KOMETA

Czempiony – krowy

Adam Pietruszyński,    Gospodarstwo Straduny – krowy w I laktacji młodsze w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiana HO i RW – za krowę ROE

Paweł Kulesza, Rębiszewo Zegadły, gm. Kołaki Kościelne – krowy w I laktacji starsze w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiana HO i RW za krowę PILA

Adam Pietruszyński,   Gospodarstwo Lachowo – krowy w II laktacji w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiana HO – za krowę JANA

Paweł Kulesza, Rębiszewo Zegadły, gm. Kołaki Kościelne – krowy w III laktacji i dalszych w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiana HO i RW– za krowę BORA

Adam Pietruszyński, Gospodarstwo Straduny krowy w IV laktacji i dalsze w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiana HO i RW – za krowę BOSCAND

Andrzej Dzięgielewski, Stawiski, gm. Stawiski– krowy rasy brown swiss za krowę SUSI

Andrzej Radziszewski, Bogusze Stare, gm. Grodzisk – krowy w rasach zachowawczych – za krowę ELZA , rasy polskiej czarno-białej

Wiceczempiony – jałowice

  • jałowice w wieku 10-11 m-cy w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiana HO:

Andrzej Dzięgielewski Andrzej,  Stawiski, gm. Stawiski – za jałowicę DADA

Ireneusz Piłkowski Ireneusz, Gardlin gm. Zambrów – za jałowicę NOGA

  • jałowice w wieku 12- 13 m-cy w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiana HO:  

GARZYN SP. Z O.O., Knyszyn Zamek gm. Knyszyn – za jałowicę HAITI

Łukasz Kraska, Kalinowo, gm. Szumowo  – za jałowicę SPACJA

  • jałowice w wieku 14 – 15 m-cy w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiana HO:

Tomasz Cieślik – Pokaniewo, gm. Milejczyce – za jałowicę ANDORA 3

Wiesław Wojno, Wojny Piecki, gm. Szepietowo – za jałowicę GRET JE6

  • jałowice w wieku 16-17 m-cy w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiana HO i RW:

Łukasz Kraska, Kalinowo, gm. Szumowo  – za jałowicę MUZA

  • jałowice w wieku 18-19 m-cy w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiana HO:

Emilia i Grzegorz Kulesza, Rębiszewo Studzianki, gm. Wysokie Mazowieckie  – za krowę  LEGANZA

Paweł Kulesza, Rębiszewo Zegadły gm. Kołaki Kościelne – za jałowicę BUKA

  • jałowice w wieku 22-24 m-cy w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiana HO i RW:

Marek Burzyński – Bronowo, gm. Wizna – za jałówkę SANTA

Wiesław Wojno, Wojny Piecki, gm. Szepietowo – za jałówkę VIXA

Wiceczempiony  krowy

  • krowy w I laktacji młodsze w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiana HO:

GARZYN SP. Z O.O., Knyszyn Zamek gm. Knyszyn – za krowę KARMA

Piotr Szeligowski – Łubnice Krusze gm. Kołaki Kościelne – za krowę BIANKA

  • krowy w I laktacji starsze w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiana HO:

Marek Burzyński – Bronowo, gm. Wizna – za krowę RODA

Łukasz Kraska, Kalinowo, gm. Szumowo  – za krowę EMKA 24

  • krowy w II laktacji w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiana HO i RW:

Łukasz Kraska, Kalinowo, gm. Szumowo  – za krowę BURSA 47

Emilia i Grzegorz Kulesza, Rębiszewo Studzianki, gm. Wysokie Mazowieckie  – za krowę  LAVONTA

  • krowy w III laktacji w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiana HO

Zbigniew Skrodzki,  Konopki Białystok , gm. Grabowo – za krowę WISŁA

Piotr Szeligowski – Łubnice Krusze gm. Kołaki Kościelne – za krowę BYSTRA

  • krowy w IV laktacji i dalsze w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiana HO

Krzysztof Kurzyna, Kurzyny, gm. Kobylin Borzymy – za krowę RUTA 5

Zbigniew Skrodzki,  Konopki Białystok , gm. Grabowo – za krowę WIERA

  • krowy rasy brown swiss

Paweł Burzyński, Bronowo, gm. Wizna – za krowę PINA

  • krowy w rasach zachowawczych

Marcin Dobrzycki, Konopki Białystok, gm. Grabowo – za krowę ELIZA rasy białogrzbieta

Marcin Dobrzycki, Konopki Białystok, gm. Grabowo – za krowę KINIA rasy białogrzbieta

Konie

Superczampiony

  • w kategorii klacze za klacz BOSA – rasy polski koń zimnokrwisty

Mariusz Toczydłowski, Leńce, gm. Dobrzyniewo Duże

  • w kategorii ogiery za ogiera SEDOR – rasy polski koń zimnokrwisty

Marcin Szarejko, Zabłudów-Kolonia Miasto, gm. Zabłudów

Czempiony

  • w kategorii klacze rasy polski koń zimnokrwisty – za klacz BOSA

Mariusz Toczydłowski, Leńce, gm. Dobrzyniewo Duże

  • w kategorii ogiery rasy polski koń zimnokrwisty – za ogiera SEDOR

Marcin Szarejko, Zabłudów Kolonia, gm. Zabłudów

  • w kategorii ogiery rasy polski koń zimnokrwisty  w typie sokólskim  za ogiera – BON

Zbigniew Słowikowski, Kaczorowo Kolonia, gm. Tykocin

  • w kategorii KLACZE rasy polski koń zimnokrwisty w typie sokólskim  za klacz  BOLIWIA

Weronika Giedrojć, Czerwonka, gm. Suchowola

  • w kategorii klacze rasy arden polski – za klacz VOLCANA SA

Andrzej Ślepowroński, Ostrówki, gm. Zabłudów

Wiceczempiony

  • kategorii klacze rasy polski koń zimnokrwisty – za klacz IRAFA

Bartosz Ładyżyński, Wizna, gm. Wizna

  • w kategorii ogiery rasy polski koń zimnokrwisty – za ogiera BAFHEL

Krzysztof Borkowski, Wizna, gm. Wizna

  • w kategorii ogiery rasy polski koń zimnokrwisty w typie sokólskim – za ogiera OCEAN

Mariusz Żukowski, Milejczyce

  • w kategorii klacze rasy polski koń zimnokrwisty w typie sokólskim – za klacz BELLA

Zdzisław Ciborowski,  Łapy Dębowina ,gm. Łapy

  • w kategorii klacze rasy arden polska – klacz WIENA

Dariusz Rafalczyk, Augustów

Owce

superczempiony

  • w kategorii owca

Jerzy Nazaruk, Jagodniki – za owcę rasy żelaźnieńskiej

  • w kategorii tryki

Józef Rokicki Krasnówek za tryka rasy białogłowa owca mięsna

Czempiony

Józef ROKICKI, Krasnówekza tryka rasy białogłowa owca mięsna

Andrzej Paprocki, Domanowo – za tryka rasy polska owca nizinna

Marcin Woroniecki, Stara Rozedranka – za owcę rasy corriedale

Jerzy Nazaruk, Jagodniki – za owcę rasy żelaźnieńskiej

Grzegorz Bystrowski, Saniki – za owcę rasy pomorska

Damian Dąbrowski, Mońki – za owcę rasy świniarka

Paweł Sawoń, Łosośna Wielka – za owcę rasy wrzosówka

Mieczysław Raczkowski, Sierbowce – za tryka rasy wrzosówka

Wiceczempiony

Zdzisław Zdanowicz, Chodorówka St. Kolonia – za owcę rasy wrzosówka

Zdzisław Zdanowicz, Chodorówka St. Kolonia – za owcę rasy wrzosówka

Adam Chłus, Wojnachy – za owcę rasy wrzosówka

Adam Chłus, Wojnachy – za owcę rasy wrzosówka

Jarosław Nowicki, Bielsk Podlaski  – za owcę rasy kamieniecka

Jarosław Nowicki, Bielsk Podlaski  – za owcę rasy kamieniecka

Marcin Bielawski, Białystoczek – za owcę rasy ile de france

Marcin Bielawski, Białystoczek – za owcę rasy ile de france

Króliki

Superczempion

Roman Sadowski ze Złotoryji, gm.  Choroszcz, w kategorii kolekcja królików dorosłych K4 w rasach dużych za królika rasy belgijski olbrzym biały

Marian Łapiński z Gąsówki Skwarki, gm. Łapy w kategorii kolekcja królików dorosłych K4 w rasach średnich za królika rasy castorex

Łukasz Ciężczak z miejscowości Czerwienne, w kategorii kolekcja królików dorosłych K4 w rasach małych za królika rasy karzełek baran szary.

 

 

 

Odsłony : 147
Skip to content