Hity na targach w Szepietowie

lip 2, 2024 | Aktualności, Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Tegoroczna Wystawa Zwierząt Hodowlanych przeszła już do historii. Przez dwa dni, 29 i 30 czerwca w Szepietowie gościli hodowcy prezentujący swój dorobek hodowlany oraz wystawcy, którzy przedstawiali oferty swoich przedsiębiorstw. Zwierzęta otrzymały tytuły superczemipionów, czempionów i wiceczempionów, natomiast ich właściciele puchary i statuetki. Nagrodzeni zostali również wystawcy, którzy wzięli udział w konkursie na hity targów, które zostały przyznane w ośmiu kategoriach. Komisja konkursowa w składzie Alina Maciąg – przewodnicząca komisji, Anna Olędzka, Krzysztof Kuteszko, Tomasz Godlewski, Stanisław Rogalski, Piotr Kostro i Kamil Kosiński, dokonała oceny stoisk oraz ofert firm biorących udział w Wystawie, a następnie dokonała wyboru laureatów.

W kategorii „Nowe technologie w produkcji roślinnej”

Firma SAMASZ za zestaw kosiarek GigaCUT

Zestaw kosiarek dyskowych GigaCUT, które są  innowacyjnym rozwiązaniem dla usługodawców i  rolników posiadających znaczne areały traw. Sprzęt został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu precyzji, skuteczności i wygody podczas koszenia, szczególnie na dużych farmach w najbardziej wymagających warunkach. Efektywność urządzeń GigaCUT została zweryfikowana na światowych rynkach, co potwierdza ich doskonałą jakość i trwałość. Zastosowana listwa tnąca PerfectCUT gwarantuje precyzyjne cięcie i niezawodne funkcjonowanie przez cały sezon.

W kategorii „Nowe technologie w produkcji zwierzęcej”

AGROCENTRUM

Firma, która jest największym producentem pasz dla bydła na rynku polskim, na wystawie prezentowała szeroką gamę pasz dla zwierząt. Komponenty do produkcji pasz pochodzą w większości od polskich rolników. Firma przed sprzedażą swoich wyrobów na rynku testuje  produkty we własnym gospodarstwie, co jest gwarancją jakości. Hodowcom oferowany jest też  kompleksowy program do efektywnego odchowu cieląt. Krok po kroku można dowiedzieć się jak właściwie żywić i zadbać o cielęta. „Zdrowy Start” jest to program skierowany do hodowców opierający się na wykorzystaniu najnowszych technologii zarówno w produkcji pasz jak i wsparciu hodowców, bezpośrednio w ich gospodarstwach, w celu wykorzystania potencjału genetycznego zwierząt dla zapewnienia zdrowego i bezpiecznego odchowu. Celem programu „Zdrowy Start„ nie jest jedynie wybórem najbardziej dopasowanych rozwiązań żywieniowych, a skupieniem się na wszelkich aspektach odchowu.

W kategorii „Maszyny i urządzenia”

Firma  KUHN

Firma zaprezentowała

– kosiarkę dyskową ze zgniataczem pokosu i przenośnikiem taśmowym FC 9330 RA,

– przetrząsacz zawieszany GF 8700,

– prasoowijarkę zmiennokomorową VBP 3200,

– prasę zwijająca VB 3200

Intensywne wykorzystywanie użytków zielonych i roślin w uprawach polowych wpływa na ilość i częstotliwość wykorzystania kosiarek. Czas zbioru jest coraz częściej ograniczony zmiennością pogody. Jakość paszy ma istotny wpływ na wielkość produkcji mleka, dlatego zmniejszenie ilości zanieczyszczeń w paszy z 4% do 2%, przyczynia się do oszczędności dochodzących do 89 euro/ha/rocznie. Maszyny firmy KUHN cechują się  wysoką wydajnością, jakością pracy oraz niezawodnością. Ponadto, urządzenia są wyposażone we wszystkie rozwiązania zapewniające doskonałe kopiowanie nierówności terenu, wzorową jakość, skuteczną stabilizację podczas transportu oraz ograniczenie do minimum czasu obsługi serwisowej.

W  kategorii „Dobrostan zwierząt”

Filipkowski Mieczysław

Firma oferuje maszyny i urządzenia do poprawy dobrostanu zwierząt: roboty udojowe LELY, systemy automatycznego zadawania paszy dla wszystkich gatunków zwierząt, roboty do podgarniania pasz na stole paszowym, roboty sprzątające, automatyczne czochradła, automatyczne systemy oświetleniowe, pasze dla bydła i komponenty paszowe.

W kategorii „Budownictwo inwentarskie

Hale tunelowe – ARBENA

Szkielet nośny wykonany ze stali ocynkowanej, spełnia wymogi europejskie. Membrana pokryciowa wykonana jest z PCV i jest wiatroszczelna oraz odporna  na promieniowanie UV. W ofercie firmy znajdują się membrany z atestem trudnopalności oraz poszycia odporne na działanie ognia zewnętrznego. Hale łukowe to ekonomiczne i trwałe rozwiązanie stanowiące ciekawą alternatywę dla tradycyjnego budownictwa.

W kategorii „Innowacje rolnicze”

Firma Contractus

Firma zaprezentowała 30 maszyn rolniczych w tym:

  • Xerion 12.650 jest to ciągnik bezzałogowy z podwoziem gąsienicowym Terra Trac, co powoduje zwiększoną siłę trakcji, przeniesienie mocy i mniejsze ugniatanie gleby.  Operator może  zarządzać ciągnikiem np. poprzez telefon lub tablet wykonując inną pracę np.: w innym ciągniku. Dodatkowo dzięki zastosowaniu czterech  skrętnych gąsienic ciągnik osiąga minimalny promień skrętu.
  • Sieczkarnię Claas, która wyposażona jest w innowacyjny system cięcia kukurydzy opatentowany przez firmę Claas „SHREDLAGE”. Specjalny Concraker odpowiednio przeciera masę, która staje się bardziej przyswajalną dla zwierząt, dzięki temu z paszy można wyeleminować słomę, co przekłada się na większą wydajność w stadzie zarówno pod względem mleczności jak i mięsności.
  • Kombajn Class Trion 640 wyposażony w silnik o mocy 308 koni mechanicznych, który dzięki zastosowaniu czujnika wilgotności i wagi, oraz licencji na automatyczną dokumentację, tworzy mapę plonu. Tak stworzoną mapę wydajności dzięki aplikacji Claas Connect można wykorzystać do wysiewu roślin np.: zmienna obsada oraz wysiewania nawozów mineralnych stałych lub płynnych
  • Opryskiwacz AGRIFAC nowej kategorii rolnictwa precyzyjnego 4.0. Są to najbardziej stabilne, najlepiej wyważone i najbardziej zrównoważone opryskiwacze polowe na świecie. Stabilne podwozie pozwala korzystać z szerszych belek, co przekłada się na większą szerokość roboczą. Szersza i solidna belka J-boom zapewnia większą wydajność, prędkość i lepszą jakość opryskiwania. Cała technologia opryskiwania, jaka jest stworzona w firmie Agrifac, jest zgodna z koncepcją rozwoju 4e dla rolników. Oznacza to, że efektywność, ekonomiczność, ergonomia i ekologia są najważniejsze w procesie opracowywania produktów.

W kategorii „Najatrakcyjniejsze stoisko”

Firmę FRICKE Maszyny Rolnicze – Mrągowo

Firma FRICKE Maszyny Rolnicze prowadzi działalność w sektorze rolniczym od 1997 roku. Od 2003 r. firma jest autoryzowanym dealerem marki John Deere w Polsce północo-wschodniej. Dysponują serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym oraz szerokim asortymentem niezbędnych w rolnictwie części i akcesoriów. Na wystawie firma zaprezentowała maszyny zapewniające całoroczną obsługę gospodarstwa rolnego: maszyny uprawowo-siewne, opryskiwacze, maszyny do zbioru plonów,  maszyny zielonkowe oraz inteligentne systemy rolnictwa precyzyjnego. Klienci mogli tu znaleźć wszystko czego potrzebują do swojego gospodarstwa. W ciągach technologicznych zaprezentowano około 40 maszyn: rolnictwo precyzyjne nastawione na optymalizację produkcji i redukcji kosztów, żniwne: kombajny, prasy, urządzenia technologii bezorkowej – ograniczające stratę wody w glebie.

W kategorii Najbogatsza oferta handlowa

Hale Łukowe – SKAVSKA HALE – Wieruszów

Hale Łukowe firmy SKAVSKA HALE to przełom w budownictwie rolniczym. Szybka w montażu i trwała konstrukcja pozwala rozwiązać problemy lokalizacyjne wszystkich sfer gospodarstwa. Idealnie służą jako garaż czy magazyn płodów rolnych, a także jako nowoczesne budynki inwentarskie. Mogą stanowić oborę dla bydła mlecznego i opasowego, spełniając normy dobrostanu zwierząt. Na Wystawie firma zaprezentowała elementy wyposażenia obór: wentylatory, stanowiska dla zwierząt, poidła i maty legowiskowe.

Laureatom serdecznie gratulujemy.

Odsłony : 162
Skip to content