Regionalny pokaz Koni Rocznych w Bakałarzewie

cze 26, 2024 | Aktualności

W niedzielę, 23.06.2024 w Bakałarzewie na Stadionie Gminnym, przy jeziorze Sumowo odbył się pokaz regionalny Koni Rocznych i Dwuletnich Rasy Polski Koń Zimnokrwisty oraz Arden Polski.  Organizatorami imprezy byli Wójt Gminy Bakałarzewo oraz Terenowe Koło Hodowców Koni w Suwałkach.

Na zaproszenie władz Terenowego Koła Hodowców Koni w Suwałkach, Powiatowy Zespól Doradztwa Rolniczego w Suwałkach uczestniczył w wydarzeniu, które miało na celu promowanie hodowli koni Zimnokrwistych oraz Arden Polska. W trakcie imprezy zaprezentowano stoisko informacyjne na którym zainteresowani uczestnicy pokazu mogli zapoznać się z aktualną ofertą Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Udział wzięło 21 koni z powiatu suwalskiego, sejneńskiego i augustowskiego. Pomimo niesprzyjającej aury impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dodatkową atrakcją był pokaz jeździecki ze stajni Rugia z Gębalówki.

W kategorii klacze roczne I miejsce zajęła klacz „Camila” Jana Kozłowskiego, II miejsce – klacz „Jasmina” Sylwestra Grabka, III miejsce – klacz „Omi” Macieja Sitko.

W kategorii klaczy dwuletnich:  I miejsce zajęła klacz „ Tuzia” Artura Matulewicza, II miejsce – klacz „Wonna” Stanisława Słowikowskiego, III miejsce – klacz „Fiona” Emilii Kardel.

W kategorii ogiery roczne i dwuletnie: I miejsce – ogier „Upust” Edwina Leśniewskiego, II miejsce – ogier „Bebis” Roberta Korenkiewicza i III miejsce – Ogier „Bob” Eugeniusza Waraksy.

Konie, które zdobyły tytuł czempiona i wiceczepiona mogą reprezentować województwo podlaskie na Ogólnopolskim pokazie Koni Rasy Polski Koń Zimnokrwisty oraz Arden Polski.

Justyna Gajewska

PZDR Suwałki

 

Odsłony : 74
Skip to content