Przeczytaj najnowsze „Wiadomości Rolnicze”

cze 11, 2024 | Aktualności, Aktualny numer, Archiwum, Polecane, Wiadomości Rolnicze 2024

W czerwcu, tradycyjnie, tematem przewodnim naszego pisma jest Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. W tym roku szczególna, ponieważ jubileuszowa. 30 lat temu na niewielkim ringu, hodowcy zaprezentowali najlepsze zwierzęta hodowlane. Nazwano to wydarzenie Wystawą Zwierząt Hodowlanych. Potem z roku na rok, było co raz lepiej. Było więcej zwierząt, były efektowniej prezentowane, aby osiągnąć taki poziom, jaki mamy obecnie. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie stał się miejscem, gdzie hodowcy z całego regionu mogą pochwalić się swoim dorobkiem, wiedzą i doświadczeniem. Co z tej okazji przygotowaliśmy w tym roku przeczytacie w programie Wystawy.

Pozostając w klimacie jubileuszy, nie sposób zapomnieć o naszym członkostwie w Unii Europejskiej. W czerwcu mija 20 lat obecności Polski w strukturach unijnych. – Możemy cieszyć się, że jesteśmy bezpieczni, mamy wpływ na wiele ważnych spraw, korzystamy z ogromnych unijnych środków, możemy swobodnie podróżować i wybierać miejsce do pracy i życia – w takich słowach zwraca się do Czytelników „Wiadomości Rolniczych” Czesław Siekierski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

A o tym, jakie zmiany zaszły w podlaskim rolnictwie po wstąpieniu do Unii Europejskiej przeczytacie w artkule Anny Kostro „Dobrze być razem”.

Wszystkich wytwórców tradycyjnej żywności zapraszamy do udziału w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo. Warunki i szczegóły uczestnictwa przedstawiamy w artykule naszej koleżanki Joanny Czarkowskiej. Warto zapoznać się ze szczegółami i jak najszybciej zgłosić się do konkursu. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

To tylko niektóre tematy, o których piszemy w tym wydaniu „Wiadomości Rolniczych”. Zachęcamy do lektury pisma – mam nadzieję, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Anna Fatyga

Redaktor naczelna

Odsłony : 139
Skip to content