„Podlaska Akademia Serowarska” – V Edycja

maj 16, 2024 | Aktualności

ZAPROSZENIE

do udziału w Gali serów w ramach realizacji operacji  pod nazwą:

„Podlaska Akademia Serowarska” – V Edycja

która odbędzie się dnia 8 czerwca 2024 r. o godz. 10.00  w Sali Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, 15-888 Białystok

Gala serów skierowana jest do mieszkańców obszarów wiejskich województwa podlaskiego, zajmujących się  lub planujących produkcję serów w ramach RHD lub MLO, przedstawicieli świata nauki, przedstawicieli instytucji świadczących usługi doradcze, oraz innych osób zainteresowanych tematem.

Program Gali serów obejmuje: wykłady na temat serowarstwa, panel dyskusyjny nt. serowarstwa, prezentację i degustację wytworzonych serów, wyłonienie laureata podczas konkursu na najlepszy ser w dwóch kategoriach: ser kwasowy oraz ser podpuszczkowy.

Celem głównym podejmowanych działań projektowych, jest ułatwienie współpracy podmiotów rynkowych, poprzez stworzenie warunków do poszukiwania i nawiązywania partnerstw pomiędzy nimi, w celu zwiększenia ich siły przetargowej, w tym wymiana doświadczeń i praktyk w zakresie produkcji serów farmerskich oraz wprowadzenia ich na rynek w formie krótkich łańcuchów dostaw, a także prezentacja dobrych praktyk z tego zakresu.

Osoby zainteresowane udziałem w Gali serów proszone są o wypełnienie oraz własnoręczne podpisanie karty zgłoszeniowej i złożenie jej do 31 maja 2024 r. do godz.13.00 do Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich w PODR Szepietowo (pokój nr 24), bądź przesłanie (skanu) zgłoszenia na pocztę e-mail: dpoltorak@odr-szepietowo.pl

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o zakwalifikowaniu się do udziału w Gali serów zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Dorota Półtorak

do pobrania:

program

karta zgłoszenia

regulamin

 

 

Odsłony : 49
Skip to content