Mleczne Laury 2024 rozdane

maj 8, 2024 | Aktualności

Mleczne laury to uhonorowanie hodowców bydła mlecznego za wysokie wyniki produkcyjne i hodowlane na szczeblu regionalnym. 30 maja, w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka Odział w Białymstoku nagrodziła najlepszych hodowców bydła w województwie podlaskim. Wyróżniono trzydziestu rolników w sześciu kategoriach.

Podczas uroczystości nagradzano hodowców z najwyższą wydajnością w poszczególnych rasach w zależności od wielkości stada, a także stado z najwyższym indeksem ekonomicznym.

Ocenie poddano ponad 3 tys. obór w regionie, w których prowadzony jest chów prawie 150 tys. krów. Oceniana była m.in. wydajność i skład suchej masy. Zdobycie najwyższych not, wśród tak dużej liczby hodowców, jest ogromnym osiągnięciem. Mleczne laury to uhonorowanie wysiłków hodowców.

– Chcemy docenić wyróżniających się hodowców bydła mlecznego z województwa podlaskiego. Dzisiejsze laury to okazja do podsumowania wyników oceny wartości użytkowej bydła mlecznego za rok 2023 – powiedział Adam Kamiński, dyrektor Regionu Oceny Wschód – Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka otwierając uroczystość.

Tadeusz Kruszewski Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie  także uhonorował producentów mleka. Puchary otrzymali: Stanisław Żochowski za najlepszą oborę pod względem Indeksu Ekonomicznego w rasie polskiej holszytyńsko-fryzyjskiej odmiany czarno-białej  i czerwono-białej w województwie podlaskim  i Adam Pietruszyński za najlepszą oborę pod względem Indeksu Ekonomicznego w rasie polskiej holszytyńsko-fryzyjskiej odmiany czerwono-białej.

Anna Fatyga

PODR Szepietowo

Odsłony : 207
Skip to content