Szanowni Czytelnicy „Wiadomości Rolniczych”

maj 6, 2024 | Aktualności, Aktualny numer, Archiwum, Archiwum aktualności, Polecane, Prenumerata, Wiadomości Rolnicze 2024

W najnowszym majowym wydaniu naszego pisma mamy dla Was mnóstwo nowych wiadomości. Zaczynamy od prezentacji tegorocznych uczestników Agroligi. O tytuł „Podlaskiego Mistrza Agroligi 2024” będzie ubiegało się dziewięciu rolników w kategorii „Rolnik” i trzy przedsiębiorstwa w kategorii „Firma”. Kto wygra? O tym zadecyduje komisja konkursowa powołana przez dyrektora Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Wyniki poznamy w trzecim kwartale 2024 roku. Tymczasem poznajcie uczestników konkursu. Wszyscy prezentują wysokie standardy nowoczesnego rolnictwa i przedsiębiorczości. Rywalizacja zapowiada się ciekawie.

W maju  obchodzimy 20-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Od tego czasu wiele zmieniło się na polskiej wsi. A jak zmieniło się podlaskie rolnictwo – przeczytajcie artykuł Anny Olędzkiej.

Wyznacznikiem zmian jest obecność podlaskich przedsiębiorców na arenie krajowej. Zdobywamy uznanie i przychylność naszych rodaków. Dowodem na to, niech będzie obecność podlaskich wytwórców na ryneczku w stolicy. Przeczytajcie czego poszukują warszawiacy, co kupują, o co pytają i czy znają podlaskie produkty. O tym w relacji naszego kolegi Krzysztofa Kuteszki.

To tylko niektóre tematy, które poruszamy w tym wydaniu „Wiadomości Rolniczych”. Zachęcamy do lektury i do kontaktu z redakcją. Czekamy na Wasze listy i propozycje. Piszcie na adres: redakcja.wr@odr-szepietowo.pl.

Z życzeniami miłej lektury

Anna Fatyga

Redaktor naczelna

Odsłony : 58
Skip to content