Znamy laureatów eliminacji okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

kwi 16, 2024 | Aktualności

W Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim, 12-13 kwietnia 2024 roku,  odbyły się eliminacje okręgowe 48. Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

W eliminacjach wystartowało 146 uczniów z województwa podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Patronat honorowy nad olimpiadą objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a jednym z głównych sponsorów wydarzenia był także Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Uczestnicy rywalizowali w 6 blokach tematycznych: produkcja zwierzęca, produkcja roślinna, mechanizacja rolnictwa, agrobiznes, architektura krajobrazu i weterynaria. Olimpijczycy musieli rozwiązać test, po którym przystąpili do zadań praktycznych.

Oficjalna gala połączona z wręczeniem dyplomów i nagród odbyła się 13 kwietnia, a udział w niej wzięli: Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stefan Krajewski, Rektor Uniwersytetu w Siedlcach prof. dr hab. Mirosław Minkina, Prorektor ds. studiów prof. dr hab. Marek Gugała, Dziekan Wydziału Nauk Rolniczych dr hab. Jacek Sosnowski, Dyrektor Instytutu Rolnictwa i Ogrodnictwa dr hab. Krzysztof Pakuła, Starosta bielski dr inż. Sławomir Jerzy Snarski. Nagrody rzeczowe dla laureatów olimpiady ufundowane przez PODR w Szepietowie w imieniu dyrektora PODR Szepietowo wręczył Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Bielsku Podlaskim Wawrzyniec Wichrowski.

Uroczystość uświetnił program artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Podlaskie Kukułki”, który działa przy ZS nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim.

Laureaci eliminacji okręgowych wystartują na olimpiadzie centralnej, która odbędzie się 24 i 25 maja 2024 r. w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.

Lista laureatów:

Weterynaria:

 1. Gabriela Rokicka, ZS MSC Mińsk Mazowiecki
  2. Urszula Szyszko, ZSR Białystok
  3. Weronika Drobot Weronika ZSR Białystok

Produkcja zwierzęca:

 1. Tomasz Maksimiuk, ZS 4 Bielsk Podlaski
  2. Julita Serafin, ZSWiO Łomża
  3. Bartosz Kawęcki, ZS 3 Łuków
  4. Kacper Więckowski, ZS Miętne

Produkcja roślinna:

 1. Mateusza Chludziński, ZS CKR Marianowo
  2. Grzegorz Zinkiewicz, ZS 4 Bielsk Podlaski
  3. Michał Perkowski, ZSR Krzyżewo

Mechanizacja rolnictwa:

 1. Krzysztof Suska, ZS Miętne
  2. Jacek Łuczaj, ZSR Białystok
  3. Paweł Zaręba, ZS CKR Suwałki
  4. Karol Matulewicz, ZS CKR Sejny

Architektura krajobrazu:

 1. Piotr Śnieżko, ZST Czartajew
  2. Julia Serewiś, ZS CKR Sokołów Podlaski
  3 Anna Gierasimczuk, ZSR Białystok

Agrobiznes:

 1. Jolanta Wysokińska, ZS 3 Łuków
  2. Bartłomiej Chmielewski, ZS Niećkowo
 2. Izabela Łęcicka, ZS 3 Łuków

Wawrzyniec Wichrowski

Odsłony : 98
Skip to content