Rozstrzygnięto konkurs dla uczniów „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”

kwi 11, 2024 | Aktualności

Krzysztof Konopka z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie wygrał etap wojewódzki konkursu dla uczniów klas maturalnych szkół  rolniczych. Finał odbył się 10 kwietnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap odbył się jesienią 2023 r. Wsparciem dla uczniów były szkolenia dotyczące zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym przeprowadzone przez pracowników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku. W szkoleniach uczestniczyło 298 uczniów. Do finału dostało się 18 najlepszych, po jednym z każdej ze szkół. W finale uczniowie musieli rozwiązać test i odpowiadać na pytanie problemowe.

Uczniowie przygotowujący się do konkursu, zdobytą wiedzę teoretyczną będą mogli teraz wykorzystać podczas pracy w gospodarstwie.

Wszyscy finaliści otrzymali nagrody. Tadeusz Kruszewski, Dyrektora PODR Szepietowo wręczył upominki zwycięzcom konkursu.

Finał uatrakcyjniły występy uczniów z Zespołu Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce.

Organizatorzy konkursu:  KRUS OT w Białymstoku i Państwowa Inspekcja Pracy w Białymstoku

Laureaci konkursu

  1. Krzysztof Konopka z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie
  2. Tomasz Maksimiuk z Zespołu Szkół nr 4 w Bielsku Podlaskim
  3. Paweł Chodziutko z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie
Odsłony : 149
Skip to content