Wiosenne Targi Ogrodnicze, Podlaskie Targi Odnawialnych Źródeł Energii w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie otworzyły długo wyczekiwany sezon targowo-wystawienniczy. Kwietniowe Targi są miejscem spotkań miłośników przyrody i ogrodnictwa, a także tych, którzy zainteresowani są odnawialnymi źródłami energii.

Targi otworzył Tadeusz Kruszewski – Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

–   Wiosenne Targi Ogrodnicze są doskonałą okazją do zapoznania się z nowymi trendami w ogrodnictwie. Ponad 130 wystawców prezentuje szeroki wachlarz sadzonek drzew, cebul kwiatowych, roślin ozdobnych i krzewów kwitnących – powiedział dyrektor Ośrodka. Inaugurując tegoroczny sezon wystawienniczy, zaprosił na kolejne wydarzenia zaplanowane przez PODR Szepietowo na 2024 rok. Zachęcił też do skorzystania z szerokiej oferty wystawienniczej oraz do skorzystania z pomocy doradców PODR Szepietowo przy bezpłatnym wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie w 2024 r.

Na stoiskach znajdowały się różnorodne odmiany kwiatów. Wśród wystawców znaleźli się m.in. producenci donic, nasion roślin, a także ekologicznych nawozów.

Nie zabrakło oferty paneli słonecznych, pomp ciepła i kotłów grzewczych. Wystawcy przekazali wiele interesujących informacji na temat energii odnawialnej oraz służyli doradztwem w doborze korzystnych rozwiązań.

Do Szepietowa przyjechali również przedstawiciele rękodzieła ludowego, rzemiosła artystycznego, architektury ogrodowej i specjałów regionalnych.

Swoje stoiska zaprezentowały instytucje wspierające rolnictwo. W namiocie PODR Szepietowo przeprowadzone zostały konkursy „Zgadnij co to za roślina?”, konkurs rysunkowy dla dzieci „Wiosna w ogrodzie”. Nie zabrakło doradztwa specjalistów z Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie dotycząca m.in. szkoleń podstawowych dla rolników czy platformy eDWIN. Ponadto każdy z odwiedzających mógł spróbować serów wytwarzanych w Podlaskim Centrum Technologii Rolno-Spożywczych PODR Szepietowo.

Liczne spotkania podczas Wiosennych Targów Ogrodniczych, Podlaskich Targów Odnawialnych Źródeł Energii sprzyjają wymianie doświadczeń, dają możliwość zapoznania się z nowymi produktami i rozwiązaniami związanymi z ogrodnictwem i energią odnawialną.

Pierwszy dzień Targów za nami, ale to jeszcze nie koniec wiosennego szaleństwa w Szepietowie. Zapraszamy już jutro na drugi dzień Targów. Zaplanowana jest konferencja pszczelarska pt. „Gospodarka pasieczna – perspektywy i zagrożenia”, pokazy rękodzieła ludowego, rozstrzygnięcie  konkursów na „Hit Targów”, „Najatrakcyjniejsze Stoisko”, „Najbogatsza Oferta”, występy uczniów z Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie i zespołu  „Szepietowo na Ludowo” oraz liczne atrakcje.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją fotograficzną.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Katarzyna Olszewska

PODR Szepietowo

zdj. Wioletta Cieszkowska

PODR Szepietowo

 

 

 

Odsłony : 197
Skip to content