Przeczytaj najnowsze „Wiadomości Rolnicze”

kwi 5, 2024 | Aktualności, Aktualny numer, Archiwum, Prenumerata, Wiadomości Rolnicze 2024

Zachęcamy do lektury kwietniowego wydania naszego pisma, w którym m.in. zapraszamy na Wiosenne Targi Ogrodnicze. Mamy wiosnę, piękną i radosną. Rolnicy ruszają w pole, ogrodnicy do swoich ogrodów i sadów. Początek kwietnia to w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie czas na rozpoczęcie sezonu wystawienniczo-targowego. Zapraszamy więc do skorzystania z oferty jaką przygotowali organizatorzy i wystawcy z całego kraju, którzy tak licznie zapowiedzieli swój udział w Wiosennych Targach Ogrodniczych. Warto przyjechać do PODR Szepietowo 6 i 7 kwietnia, aby kupić wszystko to, co będzie potrzebne nam w ogrodzie: nasiona, kwiaty, małą architekturę ogrodniczą, sprzęt i narzędzia ogrodnicze. Na pewno nie zabraknie nowości ogrodniczych.

A co po Targach? O tym w wywiadzie z dyrektorem Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Tadeuszem Kruszewskim. Poznamy plany i zamierzenia nowego dyrektora Ośrodka. We wszystkich działaniach, wspomoże nowy zastępca dyrektora Jerzy Leszczyński.

O czym warto jeszcze przeczytać? O sprawie najważniejszej – o dopłatach bezpośrednich. Tak jak w roku ubiegłym, doradcy z PODR Szepietowo pomogą bezpłatnie wypełnić eWniosekPlus. Aby usprawnić wypełnianie wniosków, zachęcamy rolników do indywidualnego umówienia się na dogodny termin z naszymi doradcami. Pamiętajcie, że wniosek należy złożyć do 15 maja.

Przeczytajcie również jakie zmiany zaszły w Interwencjach rolno-środowiskowo-klimatycznych.

W tym wydaniu, prezentujemy ludzi przedsiębiorczych. Poznajcie właścicieli Fermy Kwiatów. Może zainspirują Was do podjęcia inicjatyw, które przyniosą dodatkowy dochód. A jeśli nie jesteście zainteresowani zarabianiem, to może zdecydujecie się na działalność społeczną, tak jak robią to członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Sitawce, którzy nie czekają i sami zmieniają swoją wieś.

Życzę miłej lektury

Anna Fatyga

Redaktor naczelna

Odsłony : 139
Skip to content