Zaproszenie do udziału w bazarku „Lokalny Rolnik” w Warszawie

mar 21, 2024 | Aktualności

W dniu 20.03.2023 r. z inicjatywy Tadeusza Kruszewskiego Dyrektora Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbyło się spotkanie w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie organizacji bazarku pn. „Lokalny Rolnik”, podczas którego ustalono szczegóły dotyczące organizacji i udziału podlaskich producentów w wyżej wymienionym działaniu.
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju (MRiRW) Wsi zaprasza podlaskich producentów żywności lokalnej tradycyjnej i regionalnej oraz wytwórców rękodzieła ludowego do udziału w przedsięwzięciu pn. bazarek „Lokalny Rolnik”. Przedsięwzięcie o charakterze promocyjno-sprzedażowym realizowane jest przed siedzibą MRiRW. Ma na celu upowszechnianie skracania łańcucha dostaw żywności oraz nabywania żywności wysokiej jakości prosto od rolnika. Ideą tej inicjatywy jest również wspieranie producentów rolnych – przetwórców produktów nieprzetworzonych oraz przetworzonych, którzy wychodzą naprzeciw konsumentom, poszukującym produktów o jak najwyższej jakości, świeżych i powstałych zgodnie z tradycyjnymi recepturami oraz w systemach jakości. Akcja promocyjna wpisuje w założenia Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 – 2027, gdzie duży akcent położono na rozwój przetwórstwa produktów rolnych wytworzonych na małą skalę.

Zainteresowani producenci w ramach udziału w bazarku do swojej dyspozycji otrzymują bezpłatną powierzchnię wystawienniczo-sprzedażową, dostęp do mediów, namiot i wsparcie doradców PODR w Szepietowie.Osoba do kontaktu:

Paulina Grabowska

Specjalista ds. technologii przetwórstwa rolnego

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Szepietowo-Wawrzyńce 64

18-210 Szepietowo

e-mail: pgrabowska@odr-szepietowo.pl

tel. 697 770 933

Odsłony : 277
Skip to content