ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ

mar 13, 2024 | Aktualności

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zaprasza wszystkich zainteresowanych producentów trzody chlewnej na szkolenie, pt.:  „Nowoczesne metody produkcji trzody chlewnej”. Spotkanie odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, tj. 18-03-2024 r. o godzinie 10:00 w Urzędzie Gminy Suwałki przy ulicy Świerkowej 45.

We współpracy z ekspertami postanowiliśmy przygotować dla Państwa kolejne szkolenie dotyczące produkcji trzody chlewnej. Szkolenie skierowane jest do producentów, rolników którzy chcą poprawić bezpieczeństwo biologiczne swojej produkcji. W tracie szkolenia poruszone zostaną aspekty racjonalnego stosowania antybiotyków, bioasekuracji oraz żywienia. Prelegentem będzie ceniony lekarz weterynarii Jarosław Wojciechowski specjalizujący się w chorobach trzody chlewnej. Nie zabraknie także zagadnień związanych z działaniami podejmowanymi przez lekarzy weterynarii i ich współpracy z hodowcami. Zostaną również omówione problemy w tuczu trzody chlewnej, w tym analiza paszy i stosowanie probiotyków w  żywieniu świń jako sekwencja zdrowotności i opłacalności tuczu. Temat probiotyków stosowanych w żywieniu świń omówi Renata Kurowska specjalista firmy BIO-GEN.

Szkolenie dla producentów trzody chlewnej będzie okazją nie tylko do pogłębienia wiedzy przez rolników, ale przede wszystkim do praktycznej dyskusji z zakresu weterynarii oraz zootechniki.

Ewelina Szmurło

Odsłony : 146
Skip to content