Co warto przeczytać w najnowszych „Wiadomościach Rolniczych”?

mar 13, 2024 | Aktualności, Aktualny numer, Wiadomości Rolnicze 2024

Jak zawsze, dzielimy się samymi dobrymi wiadomościami, rzetelnymi informacjami i sprawdzonymi poradami. Zacznijmy od najważniejszej dla Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie informacji  – od zmiany dyrektora naszej instytucji. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski, 26 lutego 2024 roku, powołał na to stanowisko Tadeusza Kruszewskiego, naszego kolegę, wieloletniego doradcę rolniczego. Nowemu dyrektorowi życzymy sukcesów i wytrwałości w pracy na rzecz rozwoju naszego rolnictwa.

Zachęcam też do zapoznania się z informacjami dotyczącymi m.in. zasad składania wniosków o przyznanie płatności na rok 2024, terminu i warunków naboru wniosków na ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami. Przedstawiamy również listę odmian roślin uprawnych zalecanych do uprawy w województwie podlaskim w 2024 roku, wraz z poradami dotyczącymi doboru odpowiedniej odmiany.

Warto też przeczytać o innowacyjnym projekcie, który realizowany jest przez grupę operacyjną „Naczynia z Młyna”, a dotyczy jadalnych naczyń wytworzonych z ubocznych produktów przemysłu młynarskiego. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule Krzysztofa Kuteszki „Zdrowie w innowacyjnym talerzu”.

W tym roku Święta Wielkanocne przypadają na przełomie marca i kwietnia, więc już teraz warto o nich pomyśleć i przygotować świąteczne potrawy. Publikujemy kilka, sprawdzonych przez nasze czytelniczki przepisów. Życzymy smacznego.

Życzę miłej lektury.

Anna Fatyga

Redaktor naczelna

Odsłony : 219
Skip to content