Przeczytaj styczniowe „Wiadomości Rolnicze”

sty 10, 2024 | Aktualności, Aktualny numer, Archiwum, Polecane, Wiadomości Rolnicze 2024

Zachęcamy do przeczytania najnowszego numeru „Wiadomości Rolniczych”.  Nowy rok zaczynamy od bardzo dobrych wieści – nasze czasopismo zajęło pierwsze miejsce w konkursie „AgroKlasa 2023” organizowanym przez redakcję AGRO – Magazyn Ludzi Przedsiębiorczych. Zajęcie tak wysokiej lokaty zobowiązuje nas do podjęcia kolejnych wyzwań.

Wielu z nas,  z  okazji Nowego Roku podejmuje różne postanowienia. Jedni chcą schudnąć, inni zamierzają uprawiać sport, a jeszcze inni chcą nauczyć się czegoś nowego. Redakcja „Wiadomości Rolniczych” też ma postanowienie – chcemy w 2024 roku dostarczać Wam jeszcze lepszych, jeszcze ciekawszych i oczywiście aktualnych informacji. Mamy nadzieję, że będziecie razem z nami przez cały rok.

O czym piszemy w tym wydaniu? O  wsparciu w zakresie przetwarzania lub wprowadzania do obrotu produktów rolnych, spożywczych, rybołówstwa lub akwakultury (tzw. małe przetwórstwo) – przeczytajcie jakie trzeba spełnić warunki, aby dostać refundację kosztów.

Poznajcie również nowe narzędzie jakim jest System Monitorowania Obszaru – AMS. Jest on wykorzystywany do weryfikacji stanu pól uprawnych. Warto wiedzieć jak weryfikowane są zobowiązania rolników wnioskujących o płatności obszarowe.

Już na początku roku warto zastanowić się nad wyborem materiału siewnego w nadchodzącym sezonie, aby uzyskać jak najlepszy plon z kukurydzy. Dobór odpowiedniej odmiany zależy od tego, czy decydujemy się na uprawę kukurydzy na ziarno, czy na kiszonkę – podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Przedstawiamy kilka propozycji na karnawałowy stół i przepisy dań zaprezentowanych przez uczniów z podlaskich szkól rolniczych. Przez cały rok zachęcamy do kontaktu z redakcją. Przesyłajcie swoje uwagi i propozycje na adres redakcji. Czekamy na Wasze listy.

Z najlepszymi, noworocznymi życzeniami

Anna Fatyga

Redaktor naczelna „Wiadomości Rolniczych”

Odsłony : 315
Skip to content