„Retencja sposobem na suszę rolniczą” – konferencja realizowana w ramach operacji „Optymalne gospodarowanie wodą w rolnictwie w ramach LPW”

gru 1, 2023 | Aktualności, Polecane

29 listopada 2023 r. odbyła się konferencja pt. „Retencja sposobem na suszę rolniczą” realizowana w ramach operacji „Optymalne gospodarowanie wodą w rolnictwie w ramach LPW”.

W wydarzeniu wzięło udział 120 osób, którymi byli przedstawiciele instytucji samorządowych, izb rolniczych, spółek wodnych, rolnicy, doradcy oraz inni zainteresowani gospodarowaniem wodą w rolnictwie i na obszarach wiejskich z terenu województwa podlaskiego.

Spotkanie otworzył Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Wykładowcami byli Profesor Mateusz Grygoruk z SGGW w Warszawie oraz Profesor Mariusz Matyka
z Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, którzy omówili kwestie dotyczące  problemów gospodarowania wodą w rolnictwie i na obszarach wiejskich. Ponadto wykładowcy przedstawili dobre praktyki gospodarowania wodą w rolnictwie w tym szeroko omówili temat retencji. Dodatkowo uświadomili uczestników, że warto jest podejmować działania ograniczające zanieczyszczenie wód gruntowych.

Łukasz Mioduszewski

Odsłony : 288
Skip to content