Szkolenie „Zdrowy styl życia – podstawy racjonalnego żywienia i zachowań prozdrowotnych”

lis 30, 2023 | Aktualności

We wtorek, 28 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Nowych Piekutach odbyło się szkolenie „Zdrowy styl życia – podstawy racjonalnego żywienia i zachowań prozdrowotnych” zorganizowanego w ramach prowadzonej przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego działalności doradczo – szkoleniowej.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Annę Olędzką, specjalistkę ds. WGD w  PZDR w Wysokiem Mazowieckiem. Skierowane było do mieszkańców Gminy Nowe Piekuty        oraz sąsiadujących. Szkolenie składało się z trzech bloków tematycznych. Głównym punktem prelekcji było spotkanie z Panią dietetyk. Prelegentka w bardzo przyswajalny sposób przedstawiła zasady prawidłowego odżywiania osób w różnym wieku. Wspólnie z uczestnikami obalała mity żywieniowe, edukując w ten sposób zainteresowanych tematyką słuchaczy.

Kolejnym poruszonym zagadnieniem na szkoleniu był temat gospodarstw opiekuńczych. Joanna Czarkowska, koordynator sekcji WGDiA bardzo szczegółowo zapoznała słuchaczy z kwestią sposobu zakładania oraz prowadzenia takich praktyk na terenach wiejskich.

Natomiast jako urozmaicenie oraz przerywnik w bardzo ciekawych wykładach, uczestnicy mogli spróbować swoich sił w sztuce układania serwetek. Powstawały prawdziwe cuda, które na pewno będą zdobiły ich stoły, a zdobyta wiedza będzie stosowana i przekazywana dalej.

Anna Olędzka

PZDR Wysokie Mazowieckie

Odsłony : 308
Skip to content