Przeczytaj listopadowe „Wiadomości Rolnicze”

lis 6, 2023 | Aktualności, Aktualny numer, Archiwum, Polecane, Wiadomości Rolnicze 2023, Wydawnictwa

Mamy już jesień w pełni kolorach, o czym mogliśmy się przekonać uczestnicząc w Jesiennych Targach Ogrodniczych „Jesień w sadzie i ogrodzie”. W najnowszym wydaniu „Wiadomości Rolniczych” zamieszczamy obszerne relacje z tego wydarzenia, które obfitowało w moc atrakcji. Poza szeroką ofertą targową rozstrzygnęliśmy wiele konkursów, gościliśmy uczniów ze szkół branżowych, stworzyliśmy strefę kontaktów biznesowych.

Ponadto piszemy o szkodnikach magazynowych, z których najliczniejszą i najbardziej niebezpieczną grupę stanowią owady. Przeczytajcie jak rozpoznać zagrożenie i jak uniknąć strat w magazynach.

Poznacie niezwykłą opowieść jak stara, waląca się stodoła odmieniła życie Haliny Tomkiel i Marka Jarosza. Jakie emocje towarzyszyły im, kiedy podjęli decyzje o powrocie z wielkiego miasta na wieś. Może zainspiruje Was do podjęcia nieoczywistych decyzji.

Jak zwykle proponujemy przepisy kulinarne. Tym razem jest to propozycja uczniów szkół branżowych biorących udział w konkursie „Kulinarny Klimat Wsi”. Przekonajcie się jaką mamy utalentowaną młodzież.

Pamiętajcie, że listopad to czas kiedy należy zadbać o prenumeratę „Wiadomości Rolniczych” na przyszły rok – to tylko 44 zł. Zapytajcie swojego doradcę lub zgłoście się do Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Prenumeratę można złożyć także u listonosza lub w Powiatowych Zespołach Doradztwa Rolniczego, które znajdują się w każdym powiecie.

Życzę miłej lektury.

Anna Fatyga

Redaktor naczelna

Odsłony : 308
Skip to content