Za nami pierwszy dzień najchętniej odwiedzanego wydarzenia w branży sadowniczej. Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie” kończą sezon wystawienniczy w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

W dzisiejszym wydarzeniu udział wzięli Jacek Bogucki – Senator RP wraz z żoną Anną Bogucką – Burmistrz Czyżewa.  Senator w kilku słowach zwrócił się do uczestników wydarzenia: Pogoda jest typowo jesienna, ale i targi są jesienne. To naturalne i może dobrze że trochę deszczu popadało, a na tą wysuszoną naszą ziemię deszczu trzeba coraz więcej…Oczywiście rolnicy, ci którzy jeszcze koszą kukurydzę, potrzebują pogody, ale ci którzy posiali i czekali na deszcz cieszą się. Dziś mamy Targi Ogrodnicze, wszyscy wiemy, że rośliny łatwiej przyjmują się posadzone do mokrej gleby. Życzę wszystkim, którzy tu przyjechali żeby też to ogrodnictwo które prowadzą pogłębiali, apeluję że warto jeść owoce i warzywa z własnego ogrodu. Zachęcam do kupowania Produktu Polskiego, oznaczonego tym znakiem. Nie tylko dlatego że ja ten znak, będąc w Ministerstwie wprowadziłem, ale przede wszystkim dlatego że te surowce są polskie i warto wspierać polskich rolników, bo te produkty są najlepsze.

Kapryśna pogoda nie zniechęciła wszystkich do rozmów z ekspertami, którzy chętnie opowiadali o nowych trendach panujących w ogrodnictwie. Ponad 150 wystawców na terenach PODR Szepietowo oferowało m.in.: materiał szkółkarski – owocowy i ozdobny, kwiaty, krzewy i rośliny cebulowe. Nie zabrakło stoisk z architekturą ogrodową, narzędziami i sprzętem do produkcji ogrodniczej, a także z wyposażeniem i aranżacją ogrodów.

Targi w Szepietowie to nie tylko bogata oferta handlowa, ale również interesujące wykłady. Dzisiaj zaprosiliśmy Państwa do wysłuchania jednego z nich – „Jak zabezpieczyć drzewa, krzewy i rośliny ozdobne na zimę”, w którym Barbara Porowska przedstawiła różne metody izolacji roślin przed trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Dzieci i młodzież chętnie oglądały sprzęt wojskowy przygotowany przez 17. Wielkopolską Brygadę Zmechanizowaną, natomiast rekruterzy z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim oraz 15.Batalionu Lekkiej Piechoty w Dąbrowie Moczydłach zachęcali do wstąpienia w szeregi Terytorialnej Służby Wojskowej.

Dodatkową atrakcją przygotowaną przez Podlaski Związek Hodowców Królików była wystawa ponad 200 królików, prezentowanych przez 16 hodowców, w 20 rasach i odmianach barwnych.

Mamy nadzieję, że bogata oferta targowa spełniła Państwa oczekiwania i jednocześnie umożliwiła spędzenie czasu w rodzinnym gronie oraz zachęciła do zakupów.

Już jutro zapraszamy na drugi dzień targów! W niedzielę odbędzie się konkurs „Kulinarny Klimat Wsi”, w którym szkoły branżowe: ZSOiZ w Ciechanowcu, ZSCKR im. Krzysztofa Kluka w Rudce, Zespół Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie oraz Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem z lokalnych produktów przygotują „Śniadanie w Szepietowie”.

Zostaną również rozstrzygnięte konkursy: „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, „Najlepsze gospodarstwo ekologiczne” oraz „Hit Targów”, „Najatrakcyjniejsze Stoisko” i „Najbogatsza oferta targowa”.

Obserwujcie nasze portale społecznościowe  Facebook i Instagram, aby na bieżąco być z aktualnościami Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

 

Katarzyna Olszewska

Specjalista ds. promocji

zdj. Weronika Biała, Weronika Murawska, Anna Olędzka

 

 

Odsłony : 665
Skip to content