A u nas już jesień w złocistych kolorach…

paź 6, 2023 | Aktualności, Aktualny numer, Archiwum, Polecane, Wiadomości Rolnicze 2023

„Wiadomości Rolnicze” zachęcają w swoim najnowszym numerze o zadbanie o ogrody i sady, aby urzekały wszystkimi barwami. Dlatego zapraszamy na Jesienne Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie”, które w tym roku zaoferują nie tylko paletę barw ale i smaków. Poznamy „Kulinarny smak wsi” – szczegóły w programie targów. Już dziś zaplanujcie wizytę w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie 7 i 8 października 2023.

O czym jeszcze piszemy w październikowym wydaniu „Wiadomości Rolniczych”? Za nami Krajowy Dzień Kukurydzy i Dożynki Wojewódzkie – przeczytajcie relacje z tych wydarzeń. Poznajcie zwycięzców konkursu dla producentów mleka „Bezpieczna obsługa zwierząt gospodarskich” oraz najlepszego doradcę  2023 z województwa podlaskiego. Przedstawiamy dwie niezwykłe kobiety, które wymyśliły własny sposób na życie – w niewielkiej wsi z powodzeniem prowadzą firmę, którą znają wszyscy szanujący się właściciele czworonogów.

Jak zwykle przedstawiamy sytuację na lokalnych rynkach i podajemy notowania cen podstawowych środków do produkcji rolnej.

W nowej perspektywie finansowej przewidziano kontynuację funkcjonowania Lokalnych Grup Działania. Na lata 2023-2027 przewidziano środki na rozwój obszarów wiejskich, przede wszystkim na rozwój przedsiębiorczości wiejskiej, promowanie zatrudnienia, wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży, rozwój energii odnawialnej oraz wzmacnianie i wykorzystanie zasobów lokalnych –o tym przeczytacie w artykule Tomasza Śniecińskiego.

Zapytajcie swoich doradców o prenumeratę „Wiadomości Rolniczych” na przyszły rok – bo tylko prenumerata zapewni Wam regularny dostęp bieżących informacji niezbędnych w prowadzeniu gospodarstwa.

Z życzeniami miłej lektury

Anna Fatyga

Redaktor naczelna

Odsłony : 315
Skip to content