„Z koniem za Pan-Brat” w nadbużańskim klimacie

paź 4, 2023 | Aktualności

W niedzielę 1  października po raz jedenasty nad Bugiem spotkali się hodowcy i miłośnicy koni. Spotkanie rozpoczęła Msza Św. sprawowana w kościele parafialnym w Śledzianowie, po której odbył się obrzęd święcenia koni i parada zaprzęgów. Następnie przejechały one przez Śledzianów do Putkowic Nadolnych, gdzie odbył się festyn.

Organizatorami  widowiskowej imprezy były: Stowarzyszenie „ Koń Nadbużański” we współpracy z parafią pw.  Św. Apostołów Piotra i Pawła w Śledzianowie, Gminą Drohiczyn, MGOK w Drohiczynie i LGD Tygiel Doliny Bugu. Prezes Stowarzyszenia Pan Waldemar Żero prowadził spotkanie i chętnie dzielił się ciekawymi opowieściami o koniach. Przygotowano mnóstwo atrakcji.  Odbyły się pokazy woltyżerki, pokazy jazdy w siodle, zrywki drewna, przeciąganie liny, występy kabaretowe, koncert zespołu „Kapela z Podlasia”. Ciekawym widowiskiem okazała się pogoń za lisem, w której uczestniczyła grupa dziewcząt na koniach.  W trakcie imprezy można było skorzystać z jazdy bryczką z zaprzęgiem konnym.  Podczas  spotkania PZDR Siemiatycze oraz KRUS  zorganizowali stoisko informacyjne, licznie odwiedzane przez rolników.

Wszyscy uczestnicy mieli możliwość skorzystania z ciepłego posiłku.

Mimo zmiennej pogody impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony hodowców, mieszkańców powiatu siemiatyckiego oraz sąsiednich.

Grażyna Orzepowska

PZDR Siemiatycze

 

Odsłony : 173
Skip to content