Przeczytaj „Wiadomości Rolnicze”

wrz 9, 2023 | Aktualności, Aktualny numer, Archiwum, Polecane, Wiadomości Rolnicze 2023

We wrześniowym wydaniu „Wiadomości Rolniczych” m.in. poznacie mistrzów Podlaskiej Agroligi 2023. W kategorii rolnicy zostali nimi Dominika i Karol Bednarczyk z Łachy w gminie Turośl, a w kategorii firma – „Multicco-Agro” z Kędziorowa w gminie Wąsosz. Uroczysta Gala odbyła się pod koniec sierpnia w Białymstoku. Przeczytajcie relację z uroczystości.

Zapraszamy do uczestnictwa w Krajowym Dniu Kukurydzy, który odbędzie się 10 września w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Na polu doświadczalnym przygotowaliśmy kolekcję około 130 odmian kukurydzy oraz szereg pokazów polowych. Nie zabraknie prelekcji, porad doradców i ekspertów. Będzie można również spróbować potraw przygotowanych z kukurydzy.

Przeczytajcie też, kto może uzyskać wsparcie na rozwój małych gospodarstw oraz jakie warunki musi spełnić rolnik, który chce ubiegać się o dofinasowanie na rozwijanie działalności rolniczej w gospodarstwie rolnym. Również koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się o pomoc finansową na swoją działalność – poznajcie warunki finansowania.

Jak zwykle przedstawiamy ludzi przedsiębiorczych – w tym wydaniu prezentujemy Pawła Bujnowskiego z Goniądza, który od lat zajmuje się produkcją serów. A dla smakoszy przygotowaliśmy kilka sprawdzonych przepisów kulinarnych, które polecają panie z Radziłowa.

To tylko niektóre artykuły, które polecamy Waszej uwadze. Zachęcamy do kontaktu z redakcją. Piszcie, dzwońcie, podpowiadajcie o czym chcielibyście przeczytać w naszych „Wiadomościach” lub pochwalcie się swoimi osiągnięciami, pasjami, zainteresowaniami.

Życzę miłej lektury

Anna Fatyga

Redaktor naczelna

Odsłony : 338
Skip to content