Zaproszenie do udziału w warsztatach rękodzielniczych

wrz 8, 2023 | Aktualności

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza do udziału w warsztatach p.t.: „Rękodzieło czy to się opłaca? – techniki wykorzystywane w rękodzielnictwie oraz innowacyjne formy dystrybucji wytworzonych produktów”, które odbędą się w dniach 2-4 października 2023 r.

Zaproszenie skierowane jest do jest do mieszkańców obszarów wiejskich województwa podlaskiego, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, właścicieli zagród edukacyjnych, osób zajmujących się rękodzielnictwem, doradców i innych osób zainteresowanych poznaniem nowych technik wykonywania rękodzieła.

Celem operacji jest:

  1. zainspirowanie mieszkańców obszarów wiejskich województwa podlaskiego do podejmowania działalności rękodzielniczej w kierunku zdobywania dodatkowego dochodu lub wzbogacenia oferty w gospodarstwie agroturystycznym lub edukacyjnym;
  2. zdobycie wiedzy o tym jak wykorzystać media społecznościowe do promocji swoich prac, jak założyć sklepik internetowy oraz jakie są zasady rozliczania osiąganych dochodów.
  3. umożliwienie rozwoju osobistego i zawodowego oraz przekazywanie tradycji
    i dziedzictwa kulturowego w zakresie rzemiosła artystycznego.,

Organizator zapewnia wysoko wyspecjalizowanych wykładowców posiadających szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną, zakwaterowanie z wyżywieniem oraz materiały warsztatowe.

Tematem zajęć będzie filcowanie artystyczne przedmiotów dekoracyjnych i użytkowych oraz nauka wykonywania koronki iglicą.

Udział w warsztatach jest nieodpłatny. Chęć uczestnictwa należy zgłosić poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który można dostarczyć osobiście do PODR Szepietowo (pokój nr 23), lub po wypełnieniu i podpisaniu, formularz zeskanować i przesłać e-mailem na adres: jczarkowska@odr-szepietowo.pl, bądź też przesłać pocztą tradycyjną na adres:

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie,

Szepietowo-Wawrzyńce 64,

18-210 Szepietowo      z dopiskiem Joanna Czarkowska

Nabór trwa do 20 września 2023 r. do godz. 12.00

Organizator przewidział 25 miejsc. Zakwalifikowane osoby zostaną powiadomione telefonicznie. W przypadku większej ilości zgłoszeń utworzona będzie lista rezerwowa.

Na miejsce warsztatów, należy dojechać we własnym zakresie.

Osoba do kontaktu: Joanna Czarkowska: 86 275 89 28 lub 506 622 611

Szczegółowe informacje zawarte są w Regulaminie, zgłoszenia poprzez Formularz zgłoszeniowy

Dokładne miejsce i godziny zajęć podane są w Programie warsztatów

 

Joanna Czarkowska

Odsłony : 247
Skip to content