Pyszna bitwa już w tym miesiącu!!!

sie 7, 2023 | Aktualności

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie, zaprasza na wielki finał wojewódzkiego etapu, kulinarnego konkursu „Bitwa Regionów”. W programie m. in.: występy artystyczne, stoiska informacyjne, pokazy maszyn, kącik animacyjny dla dzieci, dmuchańce, biegi uliczne.

Od maja 2023 roku w całej Polsce trwają eliminacje w VIII edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”, to ogólnopolski konkurs przeznaczony dla Kół Gospodyń Wiejskich. Konkurs ma na celu promowanie kuchni regionalnej, którą kultywują kolejne pokolenia z zamiłowania do tradycji. Skierowany jest również do stowarzyszeń, których statutowym celem jest promowanie regionalnych potraw oraz lokalnych tradycji kulinarnych. Polega on na przygotowaniu tradycyjnej potrawy regionalnej (z wyłączeniem deserów) charakterystycznej dla regionu działania koła gospodyń wiejskich lub stowarzyszenia. Dania powinny wywodzić się z tradycji danego regionu geograficznego i kultywować jego zwyczaje. W tegorocznym regulaminie „Bitwy Regionów” wprowadzono  istotną zmianę. Znalazł się w nim wymóg, aby do przygotowania potrawy konkursowej wykorzystać choć jeden produkt regionalny, tradycyjny.

20 sierpnia 2023 r. od godziny 13.00 w Zespole Szkół CKR w Janowie odbędzie się półfinał (wojewódzki) „Bitwy regionów”. Będzie mnóstwo atrakcji, warto, tę niedzielę spędzić w Janowie.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizatorem Konkursu jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a współorganizatorem Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W naszym województwie współorganizatorem jest również Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Wiadomo więc, że 20 sierpnia spotkacie nas w Janowie, gdzie serdecznie zapraszamy.

Śledźcie nasze kanały na portalach fb, instagram, youtube i stronę www.odr.pl

PODR Szepietowo, zawsze blisko rolników.

Weronika Murawska

Specjalista ds. promocji

PODR Szepietowo

Odsłony : 353
Skip to content