Przeczytaj najnowsze „Wiadomości”

lip 31, 2023 | Aktualności, Aktualny numer, Archiwum, Wiadomości Rolnicze 2023, Wydawnictwa

Oddajemy w Wasze ręce lipcowo-sierpniowy numer „Wiadomości Rolniczych” z nadzieją, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. A mamy dużo dobrych wiadomości. Zacznijmy od bardzo miłej informacji dotyczącej osiągnięcia przez podlaskich rolników i agroprzedsiębiorców najwyższych laurów w konkursie AgroLiga. Tytuł Mistrza Krajowego AgroLigi, w kategorii rolnicy otrzymali Beata i Janusz Karwowscy z Kosak w gminie Piątnica oraz firma SONAROL Sp. J. Najda z Jedwabnego również w gminie Piątnica. Finał konkursu odbył się pod koniec maja w Pałacu Prezydenckim. Przeczytajcie relacje z tego wyjątkowego wydarzenia. Naszym zwycięzcom składamy ogromne wyrazy uznania za ich ciężką, ale zarazem owocną pracę. Życzymy dalszych sukcesów i zadowolenia z osiągnięć. Jesteście najlepszą wizytówką naszego województwa.

A kto z województwa podlaskiego będzie w przyszłym roku rywalizował o tytuły mistrzów? O tym przekonamy się już niebawem, ponieważ ruszyła nowa edycja konkursu Podlaska AgroLiga – poznajcie uczestników.

AgroLiga to nie jedyny konkurs o którym piszemy. Przeczytajcie, które dania i produkty zostały nagrodzone w Konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”, a które zdobyły nominację do prestiżowej nagrody „Perła”.

Również „Wiadomości Rolnicze” mają swój mały sukces, bowiem w konkursie na „Najlepsze wydawnictwo wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego 2023” zajęły drugie miejsce.

A jeśli już mowa o rywalizacji, to zachęcamy do udziału w konkursie dla rolników-producentów mleka pod hasłem „Bezpieczna obsługa zwierząt gospodarskich”.

Nie zapominajmy o najważniejszym wydarzeniu, jakim była Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. W ostatni weekend czerwca mieliśmy ogromny zaszczyt gościć Państwa, licznych wystawców z całego kraju oraz czołówkę podlaskich hodowców na terenach Agroarena w Szepietowie. Przeżyjcie to jeszcze raz czytając nasze relacje z Wystawy. Przypominamy, że już 10 września spotykamy się w PODR Szepietowo na Krajowym Dniu Kukurydzy. Serdecznie zapraszamy.

Życzę miłej lektury i zachęcam do kontaktu z redakcją.

Anna Fatyga

Redaktor naczelna

 

 

Odsłony : 366
Skip to content