Wystawa Koni w Drohiczynie

lip 24, 2023 | Aktualności, Archiwum aktualności, Galeria zdjęć, Polecane

W niedzielę 23 lipca 2023 roku u podnóża Góry Zamkowej w Drohiczynie Mszą Św. polową rozpoczęła się XV Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych.

Organizatorzy wystawy – Urząd Miejski w Drohiczynie, Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach, Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku, Terenowe Koło Hodowców Koni w Siemiatyczach powołali Komisję Oceny Koni, której zadaniem było indywidualne uznanie wszystkich prezentowanych zwierząt. Ocenie podlegają między innymi: typ rasowy, pokrój, wrażenie ogólne, pielęgnacja, kondycja, przygotowanie do prezentacji konia w ręku, współpraca konia z prezenterem. Na wystawie zaprezentowano konie hodowlane rasy polski koń zimnokrwisty, urodzone w Polsce. Oceniane zwierzęta były pokazywane w ręku, w stępie i w kłusie, w następujących kategoriach: klacze jednoroczne, klacze dwuletnie, źrebięta pod matkami. Komitet Organizacyjny zapewnił atrakcyjne nagrody indywidualne sponsorowane między innymi przez Wojewódzki Związek Hodowców Koni, wojewodę podlaskiego, Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Podlaską Izbę Rolniczą. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony hodowców, mieszkańców powiatu siemiatyckiego oraz przybyłych gości. W spotkaniu uczestniczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Lech Antoni Kołakowski oraz przedstawiciele samorządu i zaproszeni goście. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie reprezentował zastępca dyrektora – Adam Zaremba, który podziękował hodowcom za ich zaangażowanie i pracę na rzecz hodowli koni. Wręczył również wyróżnionym pamiątkowe puchary. Podczas spotkania PZDR Siemiatycze zorganizował stoisko informacyjne, licznie odwiedzane przez rolników.

W trakcie imprezy wyłoniono i nagrodzono po trzy miejsca w trzech kategoriach:

I. Źrebięta pod matkami

  1. BRDA – właściciel p. Ochental Wiesław
  2. POEZJA – właściciel p. Kazimierczuk Kazimierz
  3. GALIA – właściciel p. Doroszczuk Michał

II. Klaczki Roczne

  1. ATENA – właściciel p. Krzyżanowska Justyna
  2. ARWENA – właściciel p. Zaręba Krzysztof
  3. SEKWENCJA – właściciel p. Jadczuk Michał

III. Klaczki Dwuletnie

  1. MODNA – właściciel p. Karnaszewski Krzysztof
  2. JULA – właściciel p. Miłkowski Maciej
  3. FANTAZJA – właściciel p. Żukowski Mariusz

Organizatorzy spotkania – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach, Urząd Miejski w Drohiczynie, Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku, dołożyli wszelkich starań, aby wydarzenie przebiegało sprawnie i dostarczyło wielu emocji uczestnikom i przybyłym gościom.

Gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom.

Zapraszamy również na wszystkie wydarzenia organizowane przez Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku na terenach Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Grażyna Orzepowska

PZDR Siemiatycze

Odsłony : 696
Skip to content