Plebiscyt Mistrzowie Agro rozstrzygnięty

cze 5, 2023 | Aktualności

Mistrzowie AGRO to największy w Polsce plebiscyt wiejski i rolniczy, w którym społeczność wybiera: Sołtysa Roku, Rolnika Roku, Lidera/Liderkę Społeczności Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku, Agroturystykę Roku oraz Sołectwo Roku.

W całej Polsce dzienniki regionalne koordynują przebieg plebiscytu. W województwie podlaskim jest to „Kurier Poranny” oraz „Gazeta Współczesna”. Laureaci w poszczególnych kategoriach zostali wyłonieni w powiatach, a następnie na szczeblu wojewódzkim. Nagrody w Plebiscycie ogólnopolskim zostaną wręczone podczas wielkiej gali, która odbędzie się w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie. Plebiscyt prowadzony jest pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Do wojewódzkiego finału plebiscytu Mistrzowie Agro awansowali laureaci pierwszego etapu głosowania, które prowadzone było osobno w powiatach naszego województwa.

Podczas Dnia Otwartego w centrum Wystawowym Pronar, 4 czerwca b.r. odbył się finał wojewódzki. Uroczystość rozpoczęła się „Polonezem” M.K. Ogińskiego w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Podlasie”. Gości obecnych na uroczystości swoim przemówieniem przywitał prezes Pronaru – Sergiusz Martyniuk. Głos zabrali również: Bohdan Paszkowski – Wojewoda Podlaski, Henryk Dębowski – Zastępca Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT w Białymstoku, Wojciech Mojkowski – Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Jarosław Stypułkowski – Dyrektor Regionalnego Centrum Korporacyjnego PKO BP w Białymstoku oraz Adam Jakuć – Redaktor Naczelny „Gazety Współczesnej” oraz „Kuriera Porannego”. Kolejnym punktem uroczystości było podsumowanie etapu powiatowego oraz wręczenie nagród laureatom szczebla wojewódzkiego.

Nagrody wręczono w 6 kategoriach:

Laureaci I miejsc:

Kategoria: Sołtys Roku- Pan Konrad Majewski Kategoria: Sołectwo Roku- Sołectwo Koce-Basie Kategoria: Rolnik Roku- Pan Michał Ozorowski

Kategoria: Lider/Liderka Społeczności Roku- Pan Łukasz Treszczotko

Kategoria: Koło Gospodyń Wiejskich Roku- Koło Gospodyń Wiejskich Babetki w Dąbrowie Bybytkach

Kategoria: Agroturystyka Roku- Gospodarstwo Agroturystyczne Rancho Kupała

W kategoriach Lider/Liderka Społeczności Roku oraz Agroturystyka Roku, nagrody i pamiątkowe grawertony wręczył Wojciech Mojkowski dyrektor PODR Szepietowo, który w swoim przemówieniu gratulując nagrodzonym podkreślił jak ważną rolę pełnią lokalni liderzy w swoich społecznościach, dają dobry przykład, inspirują sąsiadów, kreują Podlaską wieś jako dobre i przyjazne miejsce do życia. Dyrektor pogratulował sukcesów firmie Pronar, czołowego Europejskiego producenta maszyn. Podkreślił, że wielkość i innowacyjność firmy obecnej na wszystkich kontynentach stanowią powód dumy mieszkańców Podlasia.

Atrakcją towarzyszącą wydarzeniu był Dzień Otwarty w Centrum Wystawowym Pronar w Siemiatyczach. Na odwiedzających czekało ponad 11 hektarów nowoczesnego Centrum Wystawowego, które stanowi największą w Europie wystawę fabryczną maszyn i komponentów. Goście mieli możliwość obserwować portfolio maszyn rolniczych, komunalnych i recyklingowych, a także potęgę Pronaru w dziedzinie komponentów. Centrum Wystawowe Pronar, to nie tylko eksponowanie oferty, ale również prezentacja technologii i innowacyjności stojących za stosowanymi tam rozwiązaniami.

Pronar zadbał również o najmłodszych. Przygotował szereg atrakcji m.in.: dmuchańce, tory przeszkód, gokarty, malowanie twarzy, strzelanie z łuku, bramki celnościowe, koło fortuny oraz animacje dla najmłodszych.

Uroczystość uświetnił występ Chóru i Zespołu PRONAR. Wydarzenie zakończył występ zespołu wokalnego „OMORFOS”.

Patronat Honorowy: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Partner Główny Regionalny: Pronar

Partner Regionalny: Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie Partnerzy: Lider- Nawozy Wapniowe, FRICKE Maszyny Rolnicze, Alleopony 24.

Weronika Murawska

PODR Szepietowo

 

Odsłony : 314
Skip to content