Gościliśmy samorządowców z całego kraju

cze 1, 2023 | Aktualności, Artykuły, Polecane

Innowacje w rolnictwie, a rozwój lokalny to temat studyjnej wizyty, która odbyła się 30 maja w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Gościliśmy samorządowców z Partnerstwa Brzozowskiego i Partnerstwa zagłębia Ambitnej Turystyki. Wraz z grupą odwiedzającą PODR Szepietowo w spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Szepietowa Robert Wyszyński.

Wizyta w PODR Szepietowo była jednym z punktów pobytu samorządowców w województwie podlaskim. Gości powitał Wojciech Mojkowski Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Następnie Adam Zaremba Zastępca Dyrektora PODR Szepietowo przedstawił strukturę i specyfikę działalności Ośrodka. Szczególną uwagę zwrócił na rozwój i rozpowszechnianie innowacyjnych rozwiązań z zakresu rolnictwa, których Ośrodek jest współinicjatorem i propagatorem uczestnicząc m.in. w realizacji projektów, konkursów, konferencji i spotkań.

Robert Wyszyński, jako gospodarz terenu, na którym zorganizowano spotkanie, przedstawił charakterystykę gminy Szepietowo i opowiedział o realizowanych obecnie inwestycjach i planach.

Goście zwiedzili Centrum Technologii Rolno-Spożywczych działającym w PODR Szepietowo. Zapoznali się z liniami technologicznymi do przetwórstwa owoców i warzyw na soki, przetwórstwa mięsa i wyrobu serów.  Poznali również nowo wybudowane obiekty wystawiennicze, z których już w ostatni weekend czerwca, podczas Wystawy Zwierząt Hodowlanych, będą korzystać podlascy hodowcy.

Takie spotkania służą nie tylko omówieniu dokonań, planów, ale również stanowią okazję do wymiany doświadczeń, a co najważniejsze zacieśniania wzajemnej współpracy z kolegami i koleżankami z innych województw – podsumowali  wizytę w PODR Szepietowo  samorządowcy z Partnerstwa Brzozowskiego i Partnerstwa zagłębia Ambitnej Turystyki.

Anna Fatyga

PODR Szepietowo

 

Odsłony : 259
Skip to content