Zaproszenie do udziału w 1 dniowych warsztatach pn. „Zastosowanie ziół w kuchni jako innowacyjne rozwiązania dla prawidłowego żywienia człowieka”

maj 25, 2023 | Aktualności

Zaproszenie do udziału w 1 dniowych warsztatach pn.:

„Zastosowanie ziół w kuchni jako innowacyjne rozwiązania dla prawidłowego żywienia człowieka” 

w terminie 12 i 13. 06. 2023 r.

Organizatorem operacji jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w zakresie SIR Plan Operacyjny na lata 2022–2023.

Celem operacji jest podniesienie świadomości grupy docelowej, tj. właścicieli gospodarstw agroturystycznych z usługą żywieniową oraz pozostałych uczestników do dywersyfikacji działalności poprzez wprowadzenie uprawy ziół i ich wykorzystania w gastronomii. Rośliny zielarskie są coraz bardziej doceniane i poszukiwane na rynku konsumenckim. Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną możliwości stosowania ziół w sztuce kulinarnej i ukazany ich prozdrowotny wpływ. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z zasadami stosowania ziół w żywieniu człowieka oraz przetwórstwie rolno-spożywczym, z podkreśleniem roli ich walorów smakowych i dekoracyjnych. Dzięki warsztatom wykorzystają zdobytą wiedzę w swoich gospodarstwach rolnych, przedsiębiorstwach na obszarach wiejskich, np. agroturystyce, czy turystyce wiejskiej. Będą inspirować innych do podjęcia podobnej działalności.

Operacja skierowana jest do właścicieli i domowników gospodarstw agroturystycznych, przedstawicieli instytucji świadczących usługi doradcze oraz inne osoby zainteresowane tematem.

Osoby wyrażające chęć udziału w warsztatach proszone są o wypełnienie oraz własnoręczne podpisanie karty zgłoszeniowej i złożenie jej do 5 czerwca 2023 r. do godziny 12.00 do Sekcji Wiejskiego Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki w PODR Szepietowo (pokój nr. 23), bądź  przesłanie zeskanowanego zgłoszenia na e-mail: bpulawska@odr-szepietowo.pl (decyduje data wpływu).

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o zakwalifikowaniu się do udziału w przedsięwzięciu zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje można uzyskać w PODR Szepietowo. Osoba do kontaktu: Beata Puławska tel. 86 275 89 38, e-mail: bpulawska@odr-szepietowo.pl

formularz zgłoszeniowy

regulamin uczestnictwa

 

            Beata Puławska

Odsłony : 324
Skip to content