Przeczytajcie majowe „Wiadomości Rolnicze”

maj 11, 2023 | Aktualności, Aktualny numer, Archiwum, O nas, Prenumerata, Wiadomości Rolnicze 2023

Zachęcamy do zapoznania się z majowym wydaniem „Wiadomości Rolniczych”, w który m.in. zamieszczamy relację z Wiosennych Targów Ogrodniczych i Odnawialnych Źródeł Energii. Targi odbyły się na początku kwietnia w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. To pierwsza z zaplanowanych w tym roku przez Ośrodek impreza targowo-wystawiennicza, przygotowana z myślą o rolnikach i mieszkańcach obszarów wiejskich. Na kolejną zapraszamy w ostatni weekend czerwca, na XXIX Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym. Szczegółowy program przedstawimy w czerwcowym numerze, ale już teraz zaplanujcie wizytę w Szepietowie.

Przypominamy, że doradcy Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie pomagają bezpłatnie przy wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie. Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami w poszczególnych powiatach i umówienia się na dogodny termin. Pamiętajcie, że wnioski o przyznanie dopłat można składać wyłącznie przez aplikację eWniosekPlus, dostępną na Platformie Usług Elektronicznych.

Zachęcamy do poznania gospodarstw demonstracyjnych działających w systemie rolnictwa ekologicznego – o szczegółach przeczytacie na stronie 24.

Poznajcie ludzi przedsiębiorczych działających w grupie pod nazwą FreeRolni. To pięcioosobowa grupa producentów rolnych z okolicy Białegostoku, którzy chcą wspólnie działać w celu zwiększenia produkcji i sprzedaży przetworzonych i nieprzetworzonych warzyw i owoców oraz produkcji mąki ze starych odmian zbóż.

Poznajcie również Sławomira Kiryluka z Nowoberezowa, laureata konkursu na najciekawszą ofertę agroturystyczną w województwie podlaskim w 2022 roku, który zaprasza do Korolowej Chaty.

Mamy wiosnę, więc przeczytajcie jaką odmianę róży wybrać do swojego ogrodu. Jak zwykle zamieszczamy propozycje kulinarne, tym razem ruszamy w świat – polecamy specjały kuchni indyjskiej. Zachęcam wszystkich Czytelników do podzielenia się przepisami. Najciekawsze propozycje opublikujemy w „Wiadomościach Rolniczych”.

Życzę miłej lektury

Anna Fatyga

Redaktor naczelna

Odsłony : 425
Skip to content