Akcja krwiodawstwa zakończona wielkim sukcesem!

kwi 24, 2023 | Aktualności, Artykuły, Galeria zdjęć, Polecane

Krew jest bezcennym lekiem ratującym zdrowie i życie, zatem zapotrzebowanie na nią i jej składniki jest przeogromne. Jedna jednostka krwi, czyli ilość jaka jest pobierana podczas donacji, może uratować życie nawet trzem osobom. Mimo ciągłego postępu medycyny, nadal nie jest ona w stanie wyprodukować jej substytutu. W Polsce co minutę ktoś potrzebuje krwi, dlatego honorowe krwiodawstwo jest bardzo ważnym i bezcennym działaniem.

Aby rozpropagować ideę niesienia pomocy chorym i potrzebujących tego cennego surowca, Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa organizują zbiórki krwi, gdzie na hasło „ODR” dzielimy się dobrem. Całe przedsięwzięcie organizowane jest w ramach krajowych obchodów 100-lecia istnienia Doradztwa Rolniczego. PODR w Szepietowie również włączył się w tą szlachetną inicjatywę. Dnia 24 kwietnia br. wspólnie z Zespołem Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem zorganizował zbiórkę krwi. Inicjatorem akcji na Podlasiu był Dyrektor PODR w Szepietowie Pan Wojciech Mojkowski. Ośrodek reprezentowała Pani Sylwia Sikorska zastępca dyrektora. W wydarzeniu udział wzięli pracownicy PODR w Szepietowie, społeczność szkolna oraz licznie zebrani mieszkańcy powiatu. Zainteresowanie zbiórką przerosło nasze oczekiwania. Chętnych do niesienia pomocy nie brakowało.

Wspólnymi siłami zebraliśmy 11 cennych litrów.

Wszystkim biorącym udział w akcji honorowego krwiodawstwa – w imieniu obdarowanych – serdecznie dziękujemy.

Poniedziałkowa inicjatywa, to dopiero początek działań ODR-u ze zbiórką krwi w ramach krajowych obchodów 100-lecia doradztwa rolniczego. Już dziś zapraszamy na czerwcową akcję do Moniek.

Pomaganie jest fajne 😊 Śledź stronę www.odr.pl i zaobserwuj profil Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie na Facebooku, Instagramie i kanał na YouTube, bądź z nami na bieżąco.

Weronika Murawska

Stażysta specjalista ds. promocji

Odsłony : 352
Skip to content