Udane wiosenne targi w PODR Szepietowo

kwi 2, 2023 | Aktualności, Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie

Za nami dwudniowe Wiosenne Targi Ogrodnicze, Podlaskie Targi Odnawialnych Źródeł Energii. Mimo kapryśnej pogody wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców województwa podlaskiego jak i odwiedzających z innych regionów Polski.

Wojciech Mojkowski – Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie przywitał wszystkich zwiedzających, wystawców i gości, podziękował za tak liczne przybycie na dzisiejsze wydarzenie. Z okazji zbliżających się świąt życzył wszystkim zgromadzonym zdrowych, pogodnych i błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy.

Wiosenne Targi Ogrodnicze w niedzielę zaszczycili swoją obecnością m.in. Lech Antoni Kołakowski – Sekretarz Stanu w MRiRW, Tomasz Godlewski Zastępca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich w Białymstoku, Jerzy Leszczyński – Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, Mirosław Surowiec – Przewodniczący Rady Społecznej przy PODR Szepietowo, Katarzyna Roszkowska – Dyrektor podlaskiego oddziału ARiMR w Łomży, Bogdan Zieliński – Starosta wysokomazowiecki, Robert Wyszyński – Burmistrz Szepietowa, Grzegorz Żochowski – Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Wysokiem Mazowieckiem, Krzysztof Czajkowski – Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Wysokiem Mazowieckiem, Paweł Grodzki – Przewodniczący PIR w Wysokiem Mazowieckiem.

Wiosenne Targi Ogrodnicze to idealne miejsce dla miłośników ogrodnictwa, którzy poszukują nowych rozwiązań, produktów i inspiracji. Podobnie jak wczoraj na targach można było zakupić zarówno sadzonki do sadu i ogrodu, jak i sprzęt ogrodniczy. Doradcy z zakresu odnawialnych źródeł energii radzili, jak najlepiej dobrać odpowiednią instalację do potrzeb swojego domu czy firmy. Lokalni wytwórcy oferowali podlaskie specjały, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Uczestnicy wydarzenia obserwowali pokazy królików rasowych i aktywnie brali udział w konkursie: „Zgadnij co to za roślina”.

Ważnym punktem dwudniowych targów była możliwość skorzystania z fachowego doradztwa. Na stoisku PODR Szepietowo została przeprowadzona kampania informacyjno-promocyjna nt. „Nowych możliwości wsparcia – poznaj PS WPR na lata 2023-2027”. Konferansjer wielokrotnie wygłaszał komunikaty informujące uczestników targów o możliwości skorzystania z pomocy doradców PODR Szepietowo przy bezpłatnym wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie w 2023 r.  Dodatkową atrakcja była możliwość uczestnictwa w pokazach wytwarzania kwiatów z bibuły i krepiny oraz ozdób wielkanocnych.

Swoje stoiska zaprezentowały również instytucje wspierające rolnictwo. W namiocie informacyjno-promocyjnym NFZ była możliwość przeprowadzenia analizy składu ciała i podstawowych badań wraz z omówieniem wyników. Odwiedzający chętnie korzystali z oferty bloku handlowego, gastronomii i stoisk z produktami przetwórstwa spożywczego. Wszystkie stoiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a liczni zwiedzający podkreślali, że Targi po zimowej przerwie były bardzo oczekiwanym i ważnym wydarzeniem.

Wiosenne Targi Ogrodnicze w Szepietowie to nie tylko bogata oferta handlowa, ale również ciekawy blok edukacyjny. Drugiego dnia wydarzenia przygotowaliśmy dla Państwa m.in. konferencję „Hodowla matek pszczelich w małych pasiekach” oraz  wykład „Pasy kwietne i ich wpływ na zachowanie równowagi biologicznej w krajobrazie rolniczym”, który przeprowadziła dr inż. Marzena Suchocka, architekt krajobrazu, wykładowca w Katedrze Architektury Krajobrazu SGGW. Pracownicy PODR Szepietowo służyli fachowym doradztwem oraz przygotowali degustację serów wytwarzanych w Centrum Technologii Rolno-Spożywczych przy PODR Szepietowo.

 

Podsumowaniem tegorocznych targów było rozstrzygnięcie konkursów: Hit Targów, Najatrakcyjniejsze Stoisko, Najbogatsza Oferta.

Nagrodzeni zostali:

w kategorii „Hit Targów” – nagrodę przyznano roślinie Araukaria, szkółka drzew i krzewów ozdobnych z Ełku.

w kategorii „Najatrakcyjniejsze stoisko” – nagrodę przyznano gospodarstwu ogrodniczemu Roberta Żebrowskiego z Osip.

w kategorii „Najbogatsza oferta” – nagrodę przyznano firmie HYDRONIC SYSTEMS z Łomży.

Komisja w składzie: Adam Zaremba – przewodniczący  oraz członkowie: Alina Maciąg, Paweł Śliwowski oceniali sposób organizacji i urządzenia stoiska oraz jakość oferowanych produktów i sposób ich prezentacji. Jury zwracało uwagę na innowacyjność, przestronność oferty i dbałość o klienta. Wyróżnionym nagrody wręczył Adam Zaremba – Z-ca Dyrektora PODR Szepietowo.

Zapraszamy do Szepietowa na kolejne wydarzenie, które już w czerwcu zgromadzi hodowców zwierząt  oraz mieszkańców obszarów wiejskich zainteresowanych rolnictwem na największej wystawie w Polsce północno-wschodniej.

Nie zapomnijcie, że wszystkie drogi prowadzą do Szepietowa!

Katarzyna Olszewska

PODR Szepietowo

zdj. Weronika Biała, Wioletta Cieszkowska

 

Odsłony : 523
Skip to content