Otwarcie sezonu targowo-wystawienniczego w PODR Szepietowo

kwi 1, 2023 | Aktualności, Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie

Wiosenne Targi Ogrodnicze, Podlaskie Targi Odnawialnych Źródeł Energii w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie to jedno z największych wydarzeń dla miłośników przyrody i ogrodnictwa. Dzisiejszy dzień był idealną okazją do spotkania się entuzjastów roślin oraz ludzi zainteresowanych energią odnawialną. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Henryk Kowalczyk – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podczas inauguracji wydarzenia Wojciech Mojkowski – Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie w swojej wypowiedzi przybliżył wszystkim atrakcje przygotowane na dzisiejszy dzień. Życzył zwiedzającym udanych zakupów, miło spędzonego czasu i owocnych kontaktów handlowych.

Wiosenne Targi Ogrodnicze w sobotę zaszczycili swoją obecnością m.in. Lech Antoni Kołakowski – Sekretarz Stanu w MRiRW, Stefan Krajewski – Poseł na Sejm RP, Marek Olbryś – Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Krzysztof Czajkowski – Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Wysokiem Mazowieckiem, Grzegorz Żochowski – Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Wysokiem Mazowieckiem.

Podczas Targów Ogrodniczych można było znaleźć wiele ciekawych informacji oraz rozwiązań, które pomogą w pielęgnacji swojego ogrodu. Wszystko w jednym miejscu, podczas dzisiejszej ekspozycji. Targi stanowiły niebanalną okazję do zapoznania się z nowymi trendami w ogrodnictwie. Wybór w szerokiej ofercie roślin, narzędzi oraz artykułów do pielęgnacji zieleni sprzyjał realizowanym transakcjom. Na stoiskach znajdowały się różnorodne odmiany kwiatów. Szeroki wachlarz sadzonek drzew, cebul kwiatowych, roślin ozdobnych i krzewów kwitnących pozwolił na indywidualne dopasowanie zakupów do wymagań każdego odwiedzającego. Wśród wystawców znaleźli się m.in. producenci donic, nasion roślin, a także ekologicznych nawozów i środków ochrony roślin. Swoje stoiska zaprezentowali przedstawiciele rzemiosła artystycznego, rękodzieła ludowego, specjałów regionalnych i architektury ogrodowej.

Podlaskie Tragi Odnawialnych Źródeł Energii  to kolejne równie ważne wydarzenie, które było częścią kwietniowego weekendu. Nie zabrakło oferty paneli słonecznych, pomp ciepła i kotłów grzewczych. Wystawcy przekazali wiele interesujących informacji na temat energii odnawialnej oraz służyli doradztwem w doborze korzystnych rozwiązań.

Poza bogatą ofertą targową, w czasie pierwszego dnia targów odbył się wykład – Jak przygotować ogród po zimie?, który przeprowadziła Izabela Targ – architekt krajobrazu. ZSR w Krzyżewie przygotował występ taneczny, wprowadzając tym samym wszystkich uczestników w radosny nastrój.

Ważnym punktem targów była możliwość skorzystania z fachowego doradztwa. Na stoisku PODR Szepietowo została przeprowadzona kampania informacyjno-promocyjna nt. „Nowych możliwości wsparcia – poznaj PS WPR na lata 2023-2027”. Konferansjer wielokrotnie wygłaszał komunikaty informujące uczestników targów o możliwości skorzystania z pomocy doradców PODR Szepietowo przy bezpłatnym wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie w 2023 r.

Liczne spotkania podczas Wiosennych Targów Ogrodniczych, Podlaskich Targów Odnawialnych Źródeł Energii sprzyjają wymianie doświadczeń i wiedzy, a także dają możliwość zapoznania się z nowymi trendami i innowacjami. Jest to również wyjątkowa okazja do nawiązania kontaktów z ciekawymi ludźmi zaangażowanymi w tematykę ekologiczną oraz do poznania nowych produktów i rozwiązań związanych z ogrodnictwem i energią odnawialną.

To jeszcze nie koniec wiosennego szaleństwa w Szepietowie. Zapraszamy już jutro na drugi dzień targów. Zaplanowana jest konferencja pszczelarska, wykład, pokazy, rozstrzygnięcie  konkursów oraz liczne atrakcje. Zachęcamy do zapoznania się z relacją fotograficzną.

 

#Wszystkie drogi prowadzą do Szepietowa

Katarzyna Olszewska

Specjalista ds. promocji

zdj. Weronika Biała,Wioletta Cieszkowska

Odsłony : 590
Skip to content