Konkurs dla maturzystów „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym” rozstrzygnięty

kwi 1, 2023 | Aktualności

Jakub Konarzewski z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie wygrał wojewódzki konkurs dla uczniów klas maturalnych o profilu rolniczym „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym.

Finał konkursu odbył się 30 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem. Organizatorami byli: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku, Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku i Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem.

Celem konkursu była popularyzacja zasad bezpiecznej pracy wśród młodzieży szkół rolniczych województwa podlaskiego. Przebiegał w dwóch etapach – pierwszy odbył się jesienią ubiegłego roku i polegał przeprowadzeniu eliminacji szkolnych w klasach maturalnych szkół o profilu rolniczym. W drugim etapie uczestniczyło 19 uczniów, którzy zajęli pierwsze miejsca w eliminacjach szkolnych. Należało odpowiedzieć na 40 pytań testowych i na jedno opisowe. Wszystkie pytania dotyczyły bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie.

Wyniki konkursu

I miejsce – Jakub Konarzewski, Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie

II miejsce – Karolina Sepko, Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce

III miejsce – Jan Kalinowski, Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem

Patronat honorowy na konkursem sprawował Wojewoda Podlaski i Marszałek Województwa Podlaskiego.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane m.in. przez Wojciecha Mojkowskiego, dyrektora Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Anna Fatyga

PODR Szepietowo

Odsłony : 255
Skip to content