Nowa dyrektor PODR Szepietowo

mar 16, 2023 | Aktualności, O nas

Henryk Kowalczyk Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi 15 marca 2023r. powołał mgr inż. Sylwię Sikorską na stanowisko zastępcy dyrektora PODR Szepietowo do spraw Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego. Do obowiązków nowej dyrektor należy m.in. nadzór nad pracownikami PZDR, organizacja pracy doradców terenowych, inicjowanie propozycji usprawnień i zmian, które wpłyną na polepszenie i właściwą realizację zadań  wynikających z ustawy o jednostkach doradztwa rolniczego.

– Jest to ogromne wyróżnienie i zarazem wyzwanie. Mamy przed sobą ważne cele, priorytetem jest wdrożenie Planu strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej. Ten rok dla rolników jest bardzo ważny, nie mniej ważna jest tu rola doradców rolnych, którzy swoją pracą powinni przyczyniać się do wzmacniania konkurencyjności gospodarstw rolnych oraz wzrostu dochodów rolników. – mówi Sylwia Sikorska, nowa dyrektor PODR.

Pani Sikorska od 2016 roku pracuje w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. W tym czasie dała się poznać jako osoba pracowita i zdeterminowana, która udziela się w środowisku rolniczym, czynnie uczestniczy w spotkaniach z rolnikami, przedstawicielami nauki i biznesu, czym przyczynia się do rozwoju Ośrodka. Zna województwo, jego potrzeby i skutecznie zabiega o rozwój obszarów wiejskich. Dotychczas zajmowała się pozyskiwaniem zewnętrznych funduszy, w tym unijnych, by promować działania podlaskich rolników na arenie regionalnej i krajowej.

– Postaram się podołać powierzonym mi obowiązkom, nie będzie to łatwym zadaniem, gdyż poza Ośrodkiem prowadzę wraz z mężem gospodarstwo rolne oraz warsztat naprawy samochodów osobowych, ciężarowych i sprzętu rolniczego. Praca w PODR Szepietowo jest dla mnie dużym prestiżem, spełnieniem moich ambicji zawodowych oraz zainteresowań. Już na studiach wiedząc, że w pobliżu funkcjonuje ta instytucja chciałam tu pracować. – wspomina Sikorska

Pani Sikorska ukończyła studia na kierunku Rolnictwo, Zarządzanie oraz dwa kierunki studiów podyplomowych: Zarządzenie w jednostkach samorządu terytorialnego, Jakość i bezpieczeństwo żywności, posiada również uprawnienia pedagogiczne i liczne kursy oraz szkolenia branżowe. Prywatnie jest rolniczką, prowadzi w gminie Szepietowo rodzinne gospodarstwo rolne o profilu produkcji roślinnej. Od najmłodszych lat pracowała na wsi, jak mówi brak rodzeństwa i przywiązanie do ojcowizny były głównym powodem decyzji o pozostaniu na wsi. Od 14 lat jest mężatką, ma dwoje dzieci córkę – 13 lat i syna – 3 lata. Czas wolny spędza z rodziną i przyjaciółmi.

Katarzyna Olszewska

Specjalista ds. promocji

Odsłony : 1127
Skip to content