Wizyta studyjna w firmie SaMASZ

mar 9, 2023 | Aktualności

We wtorek  7 marca 2023 roku rolnicy wraz z dyrekcją i pracownikami Podlaskiego Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyli wizytę studyjną w fabryce maszyn rolniczych i komunalnych SaMASZ w Zabłudowie.

W ramach wyjazdu odbyło się zwiedzanie fabryki i Ośrodka Badawczo-Rozwojowego oraz prezentacja zestawu kosiarek GigaCUT. Uczestnicy zapoznali się również z aktualną ofertą firmy.

SaMASZ jest jednym z największych polskich producentów wysokiej jakości maszyn zielonkowych tj. kosiarek, przetrząsaczy, zgrabiarek. Firma rozwija również ofertę maszyn komunalnych: ramiona wysięgnikowe, głowice robocze, kosiarki bijakowe, posypywarki i pługi odśnieżne. Obecnie produkty eksportowane są do ponad 60 krajów, a na sieć partnerów składa się 29 dilerów w Polsce oraz ponad 70 firm za granicą. TOP 10 największych, zagranicznych rynków zbytu to Niemcy, Stany Zjednoczone Ameryki, Kanada, Francja, Irlandia, Włochy, Łotwa, Niderlandy, Hiszpania i Australia.

W 2018 r. produkcja została przeniesiona z Białegostoku do nowej fabryki w Zabłudowie. Teren inwestycyjny fabryki zajmuje obszar 13 ha. W 2022 r. zakończyła się rozbudowa hali produkcyjnej o kolejne 4 tys. m².  Na wysoką jakość produkowanych maszyn i konkurencyjność produktów wpływają nowe inwestycje w automatyzację i robotyzację procesów produkcyjnych.

Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu pracowników przedsiębiorstwa uczestnicy wyjazdu zapoznali się z ogromny potencjałem firmy. Celem wyjazdu było zapoznanie ze specyfiką procesów produkcyjnych i logistycznych w branży maszyn rolniczych.

 

Katarzyna Olszewska

Specjalista ds. promocji

fot. Łukasz Mioduszewski

 

Odsłony : 327
Skip to content