Agrotech 2023 w Kielcach z konferencjami. Będzie o ekoschematach i rolnictwie 4.0

mar 7, 2023 | Aktualności, artykuły obce

Agrotech 2023 w Kielcach z konferencjami. Będzie o ekoschematach i rolnictwie 4.0

Wystawa techniki rolniczej Agrotech w Targach Kielce to przede wszystkim prezentacja najnowszych maszyn i rozwiązań, ale i miejsce przekazywania kluczowych dla rolników informacji. W dniach od 17 do 19 marca zaplanowano konferencję i warsztaty. Specjaliści poradzą, jak skorzystać z ekoschematów. Będzie debata o możliwościach rolnictwa precyzyjnego.

Agrotech w Targach Kielce zgromadzi prezentację 400 firm z Polski i kilkunastu krajów. W czasie wydarzenia, od 17 do 19 marca, odbywać się będą konferencje, podczas których eksperci przekażą oczekiwaną i najnowszą wiedzę. Udział w nich jest bezpłatny dla zwiedzających targi rolnicze. Bilety na Agrotech dostępne są na stronie https://www.targikielce.pl/agrotech

O rolnictwie precyzyjnym w Targach Kielce

W piątek, 17 marca, o godzinie 11 rozpocznie się konferencja  „Precyzyjnie o rolnictwie. Nowa Wspólna Polityka Rolna”.

– Nowa WPR stawia przed rolnikami wiele wyzwań, ale też nowych możliwości. By je zaprezentować, wydawnictwo Plantpress, które realizuje projekt informacyjny INFOCAP, przy wsparciu Targów Kielce oraz magazynu Wiadomości Rolnicze Polska, organizuje konferencję z udziałem ekspertów. Rolnictwo precyzyjne to koncepcja wykorzystania nowoczesnych technologii do zwiększenia wydajności i jakości produkcji rolnej jednocześnie minimalizująca ich wpływ na środowisko. Słuchacze dowiedzą się, jak z nich korzystać – mówi Adam Paradowski, prezes wydawnictwa Plantpress. – Konferencję objął patronatem honorowym Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk.

Prelegentami będą przedstawiciele świata nauki, biznesu, stowarzyszeń rolniczych oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Przekażą wiedzę o nowych technologiach, wspierających polskie gospodarstwa rolne. Będzie mowa o wynikających z Krajowego Planu Strategicznego możliwościach we wzmacnianiu roli postępu technologicznego i innowacyjności.  Przedstawione zostaną informacje, jak przebiega wdrażanie Nowej Wspólnej Polityki Rolnej w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej.

Konferencja będzie miała miejsce w piątek, 17 marca, w kapsule E3 w hali E Targów Kielce, początek o godzinie 11. Szczegółowy program, rejestracja oraz wszystkie informacje na stronie: www.politykarolna.eu Prelekcje i dyskusje będą także transmitowane online.

O maksymalnym wykorzystaniu ekoschematów w Targach Kielce 

W sobotę i niedzielę, 18 i 19 marca, zwiedzający Agrotech będą mogli wziąć udział w warsztatach szkoleniowych omawiających możliwości wykorzystania pieniędzy w ramach ekoschematów. – To nowość dla rolników, więc chcemy przybliżyć im, jak wygląda mechanizm tych dopłat i kto może z nich skorzystać. Rzeczowo wyjaśnimy, jak uzyskać maksymalnie wysoką pomoc – mówią Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha, właściciele firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne. Warsztaty zrealizują wraz z magazynem Wiadomości Rolnicze Polska, przy wsparciu Targów Kielce.

Specjaliści w zakresie funduszy unijnych powiedzą także, jak można uzyskać dofinansowanie w ramach nowego PROW, jakie inwestycje i działania  będą wspierane w latach 2023-2027.

Warsztaty dla rolników związanych z produkcją zwierząt odbędą się w sobotę, 18 marca, o godzinie 12.30 i w niedzielę, 19 marca o godzinie 11. Z kolei plantatorzy, producenci owoców i warzyw wszystkiego o ekoschematach dowiedzą się w sobotę, 18 marca o godzinie 14 oraz w niedzielę, 19 marca o godzinie 13. Udział w warsztatach jest bezpłatny dla zwiedzających Agrotech. Zostaną przeprowadzone w kapsule E3 w hali E Targów Kielce.

Bezpłatne konsultacje na stoisku

Eksperci w zakresie dopłat i rolnictwa precyzyjnego będą bezpłatnie udzielać porad przez całe targi Agrotech na stoisku nr E21. Będzie można pytać o dofinansowania do zakupu  maszyn, nowych typów działalności rolniczej i pozarolniczej  oraz innych projektów w ramach PROW i nowej Wspólnej Polityki Rolnej.

– Rolnicy dowiedzą się, jakie wymagania formalne trzeba spełnić, jakie dokumenty są potrzebne, a przede wszystkim jakie pieniądze mogą trafić do ich gospodarstw – zapraszają specjaliści z ProInvest.

Przypomnijmy. Rozporządzenie dotyczące dopłat bezpośrednich i ekoschematów wchodzi w życie 15 marca.

 

 

Targi Agrotech trwają

  • w piątek, 17 marca w godzinach od 10 do 16
  • w sobotę, 18 marca w godzinach od 9 do 16
  • w niedzielę, 19 marca w godzinach od 9 do 16

Bilety:

 

fot. precyzyjnie

Podczas targów Agrotech ma miejsce prezentacja narzędzi rolnictwa 4.0. Podczas najbliższej edycji odbędzie konferencja omawiająca możliwości ich wykorzystywania.

 

Odsłony : 312
Skip to content