O czym przeczytacie w najnowszych „Wiadomościach Rolniczych”?

mar 6, 2023 | Aktualności, Aktualny numer, Archiwum, Wiadomości Rolnicze 2023

W marcowym wydaniu szczególnej uwadze polecamy artykuł o zasadach przyznawania płatności bezpośrednich. Od 2023 roku podstawowym warunkiem przyznania w pełnej wysokości płatności jest spełnienie przez producenta rolnego wymogów warunkowości. Przeczytajcie jakie normy i wymogi będzie musiało spełniać gospodarstwo ubiegające się o dopłaty.

Coraz częściej słyszymy o mleku A2, które od jakiegoś czasu cieszy się uznaniem. Czy jest lepsze od tradycyjnego? Poznajcie różnice pomiędzy mlekiem A1 a A2 oraz  zalety i sposób pozyskiwania mleka premium A2.

Przedstawiamy członków grupy operacyjnej „Miodowy kłos” jako przykład dobrej współpracy. W ramach krótkiego łańcucha dostaw, grupa rolników z powiatu białostockiego i suwalskiego, sprzedaje wytwarzane przez siebie produkty żywnościowe konsumentom finalnym. O motywy założenia grupy operacyjnej zapytała Sylwię Gawina i Piotra Boruckiego Dorota Półtorak, kierownik Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich w PODR Szepietowo.

W pierwszy weekend kwietnia organizujemy Wiosenne Targi Ogrodnicze, na które zaprasza Wojciech Mojkowski, Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Przygotowaliśmy bogaty program. Już w marcu zaplanujcie wizytę w Szepietowie.

Jak w każdym numerze prezentujemy ludzi przedsiębiorczych, notowania rynkowe oraz przepisy kulinarne. To tylko niektóre artykuły, na które warto zwrócić uwagę.

Zachęcam do lektury

Anna Fatyga

Redaktor naczelna

Odsłony : 438
Skip to content