Podlaskie KGW w TVP „Kulinarne Potyczki”

mar 2, 2023 | Aktualności

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie wspiera i promuje tradycyjne produkty. W ramach swojej działalności wytypował dwa Koła Gospodyń Wiejskich oraz zapewnił im wsparcie merytoryczne i transport do studia TVP Bydgoszcz, gdzie odbyło się nagranie programu TVP 3 „Kulinarne potyczki” w dniu 23 lutego 2023 r. Jest to program promujący regionalne potrawy, a także bogactwo i różnorodność lokalnych tradycji kulinarnych. Przedstawia polską wieś z jej wszystkimi wartościami: pokoleniowością, regionalnymi produktami tradycyjnymi, rodzinnymi gospodarstwami i kultywowanymi zwyczajami.  Program emitowany jest na antenie TVP 3 we wszystkich ośrodkach regionalnych, TVP Polonia , TVP Wilno, TVP HD. W nagraniu dwóch odcinków „Potyczek kulinarnych” udział wzięły Koła Gospodyń Wiejskich Konarzyce z Konarzyc i Boróweczki z Srebrnego Borku. Zasadą programu jest, że w jednym odcinku udział biorą dwa KGW z różnych regionów Polski prezentując dwie tradycyjne potrawy regionalne. Przygotowane dania oceniają znani szefowie kuchni – Artur Moroz i Bartłomiej Witkowski. Panie prezentując swoje kulinaria opowiadają o historii i tradycjach miejsc, z których pochodzą.

W jednym z odcinków KGW Boróweczki zaprezentowały zaguby (farsz ziemniaczany z dodatkami w cieście pierogowym) i  zarzucajkę (gulasz z jagnięciny z kapustą i przyprawami) oraz serownik. W następnym odcinku KGW Konarzyce przygotowało kartacze z mięsem, roladę z kaczki w sosie żurawinowym oraz deser w postaci mrowiska.

Udział w programie jest docenieniem i wsparciem działań KGW na rzecz rozwoju lokalnej społeczności. Odcinki nagrane z udziałem pań z Podlasia będą emitowane 1 i 8 kwietnia 2023 r. Zapraszamy serdecznie  do oglądania.

Beata Puławska

PODR Szepietowo

 

Odsłony : 466
Skip to content