Przeczytaj styczniowe „Wiadomości Rolnicze”

sty 9, 2023 | Aktualności, Aktualny numer, Archiwum, Wiadomości Rolnicze 2023

Zapraszamy do lektury pierwszego w tym roku wydania „Wiadomości Rolniczych”. Zaczynamy Nowy Rok, rok który przyniesie nam wiele wyzwań, pracy ale i satysfakcji. Jaki będzie on dla podlaskich rolników? Czy będzie to rok sukcesów, nowych możliwości i spełniania marzeń? Ocenimy to już niebawem. Mamy nadzieję, że „Wiadomości Rolnicze” będą Wam towarzyszyć przez cały rok.

W 2023 roku obchodzić będziemy 100-lecie doradztwa rolniczego w Polsce. Historia doradztwa rolniczego zaczyna się w 1923 roku, kiedy w Poświętnym na Mazowszu powołano Ognisko Kultury Rolnej i Zakład Doświadczalny. Z okazji jubileuszu Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk skierował do czytelników „Wiadomości rolniczych” list. Zachęcamy do przeczytania.

Wpisując się w kalendarz uroczystości jubileuszowych, Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie będzie świętować 75-lecie powstania – to wielka satysfakcja i duma, że możemy służyć podlaskim rolnikom, że cieszymy się Waszym zaufaniem i życzliwością.

Nieustannie zachęcamy do lektury naszego pisma. Prze cały rok będziemy przekazywać najświeższe informacje dotyczące m.in. pozyskiwania funduszy na rozwój gospodarstw i firm. Dużo miejsca poświęcimy popularyzacji innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych w rolnictwie. Prezentować będziemy najnowsze osiągnięcia jednostek naukowo-badawczych. Przedstawiać będziemy dobre praktyki rolnicze i ludzi, którzy z pasją prowadzą swoje gospodarstwa.

Zachęcamy do kontaktu z redakcją. Przesyłajcie swoje uwagi i propozycje na adres redakcji. Czekamy na Wasze listy.

Anna Fatyga

Redaktor naczelna „Wiadomości Rolniczych”

Odsłony : 528
Skip to content