W grupie siła, bądź jak KGW Sochonie

gru 14, 2022 | Aktualności

Dofinansowanie działalności Kół Gospodyń Wiejskich ze środków ARiMR zaowocowało ogromem pomysłów, które z sukcesem są realizowane przez członów KGW. Warsztaty, spotkania, szkolenia czy wyjazdy studyjne to tylko niektóre z inicjatyw, wartych opisania. Każde Koło Gospodyń i Gospodarzy (bo i takie są również) powinno chwalić się swoimi sukcesami, dokonaniami w jak największej skali.

W miejscowości Sochonie, gm. Wasilków, powiat białostocki, od 2018 roku prężnie działa i z sukcesem funkcjonuje Koło Gospodyń Wiejskich Sochonie. Obecnie liczy ono 42 członków.

Ze wsparciem środków zewnętrznych, takich jak: dofinansowania z ARiMR, środków finansowych z wygranych konkursów organizowanych przez JST, Urząd Marszałkowski czy inne instytucje, budżetów Urzędu Miasta w Wasilkowie, Miejskiego Ośrodka Animacji i Kultury  w Wasilkowie, oraz środków własnych – składek członkowskich – dofinansowywane są różnego rodzaju warsztaty, spotkania, wyjazdy studyjne.

W ostatnich dwóch miesiącach tego roku KGW Sochonie czynnie i praktycznie organizowało swój cenny czas.

W dniu 6.11.2022 odbyła się wycieczka do Supraśla. W planie wycieczki było zwiedzanie Monasteru, Muzeum Ikon i Sztuki drukarskiej oraz spacer po Supraślu z pochodniami.

Również 11 grudnia odbyły się warsztaty „obraz malowany kawą” pod okiem profesjonalnej artystki Katarzyny Kopeć.

Kilka dni wcześniej KGW uczestniczyło w interesujących warsztatach z wykonywania stroików bożonarodzeniowych na plastrze drewna.

KGW Sochonie udziela się charytatywnie

KGW zostało zaproszone do lokalnego wsparcia dzieci chorych na nowotwór. Datki ze sprzedaży ciast podczas koncertu charytatywnego zostały przekazane na ten szczytny cel. Członkowie Koła przygotowali dużą ilość ciast, przeznaczonych na charytatywny kiermasz.

Obecnie  KGW przygotowuje wigilię do Hospicjum dla dzieci, mającego siedzibę w Sochoniach. W specjalnym menu będą: barszczyk z kibinami, śledzik w oleju, śledzik z żurawiną, kutia, kompot z suszu, makowiec i sernik. Członkowie z chęcią zmobilizowali się  do wspólnych działań. To tak niewiele a tyle mogą ofiarować nieuleczalnie chorym dzieciaczkom i ich bliskim w tym pełnym nadziei i wiary czasie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

To tylko kilka przykładów aktywnej działalności KGW Sochonie z ostatnich dwóch miesięcy. Przez cały rok członkowie realizują wiele ciekawych pomysłów. Pomysłów, którymi dobrze jest dzielić się z innymi Kołami.

Wioletta Sangar

 

Odsłony : 512
Skip to content